Problem z ochrona zdrowia do grupy - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

Napisano: 08 cze 2013, 15:41

dokładnie.i cała papierologia u nas i to nas rozliczają.
Kasia
~Kasia
VIP
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska


Napisano: 08 cze 2013, 17:35

ale Ona pisze o grupie roboczej dla konkretniej rodziny.. nie udzielja jej rad bez sensu. Tak jak nie jakikolwiek dzielnicowy, tak nie jakakolwiek pielegniarka/lekarz, jesli mowa o grupie roboczej
~akinom

Napisano: 09 cze 2013, 1:16

chodzi mi o grupę roboczą dla konkretnej rodziny.Czy może to byc dowolna plg albo lekarz??Czy konkretnie z przychodni gdzie chodzi dana rodzina??Z tamtej przychodni zrobili oczy jak balony i absolutnie nie chcieli.A w druku c działka słuzby zdrowia wygląda mi na taka,że nie ma co upierać się jednak przy kimś z ich przychodni.Ogarnie to ktoś inny i pokieruje jakby co.
Kasia
~Kasia
VIP
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska

Napisano: 11 cze 2013, 2:10

jerry pomóż.
Kasia
~Kasia
VIP
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska

Napisano: 11 cze 2013, 15:09

Kasiu, zacytujmy przepis z rozporządzenia:

\"§ 14. 1. W ramach procedury przedstawiciel ochrony zdrowia każdorazowo udziela osobie, co do której istnieje podejrzenie, że jest dotknięta przemocą w rodzinie, informacji o możliwościach uzyskania pomocy i wsparcia oraz o uprawnieniu do uzyskania bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o ustaleniu przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.
2. Jeżeli stan zdrowia osoby, co do której istnieje podejrzenie, że jest dotknięta przemocą w rodzinie, wymaga przewiezienia jej do podmiotu leczniczego, formularz \"Niebieska Karta - A\" wypełnia przedstawiciel podmiotu leczniczego, do którego osoba ta została przewieziona.
3. Przedstawicielem ochrony zdrowia uprawnionym do działań jest osoba wykonująca zawód medyczny, w tym lekarz, pielęgniarka, położna i ratownik medyczny\".

Kiedy byłem członkiem ZI (łącznie 23 osoby) to w jego składzie znajdowała się pielęgniarka środowiskowa, bo tego chciały przepisy. Pytanie tylko po co ona tam?
I prawdę powiedziawszy, za moją sprawą, GR-y nie dokooptowywały do swego składu przedstawiciela służby zdrowia.

W karcie \"B\" wręczanej ofierze np. podczas interwencji policji jest napisane w wyjaśnieniach, że:

\"Ochrona zdrowia - możesz tam uzyskać zaświadczenie lekarskie o doznanych obrażeniach, poprosić o pomoc lekarską, spytać o adresy specjalistycznych poradni lekarskich\".

Natomiast w części XVIII karty \"A\" jest miejsce na to, by poszczególne punkty wypełnił wyłącznie lekarz/ratownik medyczny, gdy ofiara zostanie przewieziona np. przez policję do szpitala po interwencji domowej. I do tego się sprowadza, moim zdaniem, rola służby zdrowia w procedurze.

Reasumując. Rola służby zdrowia to zadziałanie tylko na początku procedury, czyli dopilnowanie (np. przez policję), by zostały sporządzone zapisy w części XVIII karty \"A\".
Nie widziałem i nadal nie widzę sensu w tym, by przedstawiciel służby zdrowia miał być w składzie GR, bo przecież nie będzie chodził na wywiady środowiskowe ani też nikogo nie zmusi do leczenia.
~Jerry

Napisano: 11 cze 2013, 15:17

U nas kontrola wytknęła, że brak przedstawiciela służby zdrowia w grupach roboczych. Oczywiście, nieoficjalnie i cichutko dodali, że wiedzą że jest to fikcja, ale muszą to napisać w protokole pokontrolnym.
~c



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x