przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny
ODPOWIEDZ
~Adam

przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Post autor: ~Adam »

Witam.
Przewodniczący dostał NK ale ofiara wyprowadziła się do innej gminy-sprawca został. Przewodniczący ma przekazać formularz A do ZI w innej gminie po to, by tamten ZI pracował z ofiarą a nasz ZI ze sprawcą (bo pomimo, że nie mieszkają ze sobą to fakt bycia ofiarą/sprawcą istnieje) ale:
-przekazuję kopię czy oryginał?
-jak Wam się wydaje, czy można prowadzić jedną sprawę w 2 różnych ZI?
(tak sugerowano przewodniczącemu w Urzędzie Wojewódzkim)
~maggi

Re: przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Post autor: ~maggi »

witam. a ofiara wyprowadziła się na dobre? jeśli tak to przemoc ustała, prawda? Jeśli miałabym wysyłać - to ksero, bo Wy byście dalej pracowali ze sprawcą.
~Robert Lemanski

Re: przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Post autor: ~Robert Lemanski »

w Urzędzie Wojewódzkim to ...........jest jedna przemoc w jednej rodzinie, więc jeden ZI!!!pzdr
~Adam

Re: przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Post autor: ~Adam »

mam odpowiedź na stronie mimisterstwa-poniżej link
https://www.mpips.gov.pl/przemoc-w-rodzi ... egopobytu/
~Jerry

Re: przekazanie NK do innej gminy-innego ZI

Post autor: ~Jerry »

Adamie, bardziej bzdurnego wyjaśnienia nie czytałem. Ci w mpips faktycznie nie mają bladego pojęcia, czym się zajmują albo co piszą.

Już kiedyś w innym miejscu uzasadniałem:

Jeśli ofiara przemocy wyprowadzi się do innego miejsca zamieszkania i jej wzajemne kontakty ze sprawcą zostaną przerwane na stałe to procedurę należy zamknąć. To jeden z warunków zakończenia procedury: strony nie pozostają z sobą we wzajemnej zależności i de facto przemoc ustaje.
Po co ofiarę nadal stresować wysyłając w ślad za nią dokumentację do ZI/GR właściwego dla jej aktualnego miejsca zamieszkania? A może ona sobie tego nie życzy? A może podejmując decyzję o przeprowadzce do innej miejscowości chciała zamknąć nieprzyjemny dla niej epizod życia?
Kontynuowanie procedury w nowym miejscu zamieszkania ofiary miałoby sens wówczas, gdyby i sprawca przemocy tam się przeprowadził i nadal dochodziłoby między nimi do kontaktów, tudzież przemocy domowej. Wtedy też ZI właściwy ze względu na nowe miejsce zamieszkania ofiary mógłby zwrócić się do ZI z poprzedniego jej miejsca zamieszkania o zgromadzone dokumenty.
Tak to tylko wylewa się \"dziecko z kąpielą\".
Była ofiara, jeśli będzie chciała jakiejś pomocy (np. finansowej) od nowego MOPR/GOPS, to sama się o nią zwróci.
ODPOWIEDZ