nie pobrany zasiłek okresowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 kwie 2021, 21:41

Klient nie pobrał swiadczenia za styczen i luty. Został wezwany do złożenia wyjaśnień. Nawiązał kontakt z pracownikiem i umówił sie na wywiad. Podczas wywiadu pracownik ma sprawdzić jago aktualną sytuację dochodową? Co w sytucaji gdy nie kwalifikuje sie on dochodowo do zasiłku okresowego? Wydaje się decyzję stwierdzającą wygaśnięcie świadczenia od stycznia? Czyli z mocą wsteczną?
Pracownik2
Praktykant
Posty: 2
Od: 08 kwie 2021, 21:31
Zajmuję się: PS


Napisano: 09 kwie 2021, 9:05

Wyjaśniasz przyczyny niepodejmowania zasiłku i sprawdzasz (wywiadem) czy nadal się kwalifikuje do tego zasiłku (jeśli nie - to uchylasz) i po prostu wypłacasz mu zaległy hajs. Ta kwestia jest uregulowana w art. 106a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U.2020.1876 z późn. zm.):
Art. 106a. 1. Jeżeli osoba uprawniona nie podejmuje świadczeń pieniężnych przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe, wstrzymuje się wypłatę tych świadczeń oraz wszczyna postępowanie wyjaśniające w celu sprawdzenia przyczyn nieodbierania świadczeń.
2. W przypadku udzielenia przez osobę niepodejmującą świadczeń pieniężnych wyjaśnień dotyczących przyczyny nieodbierania świadczeń wypłaca się jej świadczenia za okres wstrzymania wypłaty świadczeń, jeżeli osoba spełnia warunki określone w ustawie.
3. W przypadku gdy z osobą, o której mowa w ust.1, nie można przeprowadzić rodzinnego wywiadu środowiskowego i mimo prawidłowo dostarczonego wezwania do stawienia się w ośrodku pomocy społecznej,(...), celem złożenia wyjaśnień osoba nie stawiła się w wyznaczonym terminie, stwierdza się, w drodze decyzji administracyjnej, wygaśnięcie decyzji przyznającej świadczenie.
***NIE UDZIELAM PRYWATNYCH PORAD***
Masz zagwozdkę? Pisz na forum.
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 777
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)

Napisano: 09 kwie 2021, 13:22

Czyli zaległe pieniądze mu wypłacam mimo ze nie spełnia kryterium dochodowego i uchylam od aktualnego miesiąca?
Pracownik2
Praktykant
Posty: 2
Od: 08 kwie 2021, 21:31
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x