WAŻNE - REWOLUCJA W POMOCY SPOŁECZNEJ PO CICHU - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 20 z 23    [ Posty: 227 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 mar 2014, 19:43

Agnieszka a gdzie to pisze
~Maria


Napisano: 20 mar 2014, 0:01

nie \"pisze\" a \"jest napisane\" kuźwa \"jest napisane\" magistry łod łopiki społecznej
~no kuźwa...

Napisano: 20 mar 2014, 8:16

Pracownicy wobec projektowanych zmian

W trakcie swojego wystąpienia na seminarium "Pomoc Społeczna. Mity, Realia, Perspektywy", zorganizowanym w Światowym Dniu Pracy Socjalnej (18 marca 2014) w Legnicy, Przewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej Jerzy Gilewski omówił temat \"Pracownicy socjalni wobec projektowanych zmian w systemie pomocy społecznej\". Stwierdził, że Federacja popiera racjonalne i potrzebne zmiany w pomocy społecznej. Następnie odniósł się do założeń projektowanych zmian, które we wrześniu 2013 przyjęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Przedstawił działania Federacji w tej sprawie: ogólnopolską pikietę, korespondencję, debatę i spotkania z Ministerstwem. Pomimo wielu zastrzeżeń i negatywnych opinii, zgłoszonych do projektu przez różne organizacje społeczne, zawodowe i pozarządowe, Ministerstwo opublikowało w lutym 2014 ponownie tą samą wersję założeń, w której nie uwzględniło wyników tych \"konsultacji\". Wobec braku autentycznego dialogu społecznego w tak ważnej sprawie Federacja skierowała do Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z powiadomieniem Premiera i Prezydenta oraz mediów, list otwarty, z którym przewodniczący zapoznał uczestników seminarium.
Andrzej

Napisano: 20 mar 2014, 10:51

andrzeju - forum to nie głos środowiska a wyłacznie sfrusrowanych pytaczy o najprostrze rzecz
~no kuźwa

Napisano: 20 mar 2014, 14:20

\"pytacze\" to też głos środowiska.
Twoje pisanie na pewnym znanym tylko tobie poziomie to też głos środowiska.
~.

Napisano: 20 mar 2014, 14:29

No właśnie na przykładzie mojego pytania , widzimy,że są ludzie i ludziska. Bo , nie ważne jak powiemy ( pisze, czy gdzie jest napisane ) , to i tak sprowadza się to do tego samego. Tak jest też z załatwianiem wielu spraw, zawsze się czegoś można czepić, tylko po co. Ja osobiście wychodzę z założenia, że nie stwarzajmy sobie zbędnych problemów.

~Maria

Napisano: 20 mar 2014, 17:29

zwalczysićie/łyście mnie siłom i godnosciom osobistom i weszykiem jasiu wężykiem

~no kuźwa

Napisano: 20 mar 2014, 21:13

Dobre wieści dla samorządów. Ważne zmiany... do zmian ustawy o pomocy społecznej
http://wartowiedziec.org/index.php/star ... la-samorzd
~zmiany

Napisano: 21 mar 2014, 2:40

LIST OTWARTY

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej

List otwarty i zapytanie w sprawie zmian

W dniu 18.03.2014 r. (Światowy Dzień Pracy Socjalnej), w trosce o profesjonalny wymiar pracy socjalnej oraz w związku z planowanymi zmianami w ustawie o pomocy społecznej, które niewątpliwie będą miały wpływ na działalność pomocową w Polsce - Federacja - w liście otwartym skierowanym do Ministra Pracy i Polityki Społecznej - podsumowała dotychczasowy przebieg konsultacji ad. procedowanych założeń. List jest również adresowany do Prezydenta RP, Premiera RP oraz mediów.

Nasza organizacja zwraca w szczególności uwagę na niepokojący nas i zauważalny obecny pośpiech w konsultowaniu tak ważnego dokumentu, pomimo że przez ok. rok MPiPS, prowadziło bardzo ograniczony i sprowadzający się wymiany korespondencji "dialog". Pod znakiem zapytania stawiamy również istnienie realnego wpływu głosu oraz uwag wniesionych przez ekspertów i praktyków, na tworzone prawodastwo.

Osobno, jednak w tym samym dniu i pozostając w temtyce założeń zmian do ustawy o pomocy społecznej, PFZPSiPS zadała Ministrowi pubiczne pytanie o prowadzenie przez pracowników MPiPS, pracujących nad ww. założeniami, komercyjnych szkoleń z zakresu obejmującego planowane zmiany w ustawie. Nie przesądzając powyższego, ale biorąc pod uwagę przejrzystość tworzenia aktów prawnych oraz w związku z sygnałami docierającymi do Federacji - postanowiliśmy wyjaśnić powyższą kwestię.


http://www.opsursynow-zzp.waw.pl/images/list_otwart.pdf

http://www.opsursynow-zzp.waw.pl/images ... _szkolenia
angoc

Napisano: 21 mar 2014, 12:03

Fajnie, że jest Federacja. Widać, jak potrzebny jest podmiot reprezentujący pracowników. Bardzo się cieszę.
~betta


  
Strona 20 z 23    [ Posty: 227 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x