Witaj
Nie ma żadnych sankcji prawnych w przypadku kiedy sprawca nie przyjdzie, pomimo wezwania prawidłowo dostarczonego. Przedstawiciel grupy roboczej może także pojechać do miejsca zamieszkania sprawcy, ale nie jest to obowiązkowe i nie w każdym przypadku uzasadnione merytorycznie. W naszym ośrodku wzywamy sprawcę max 2 razy.
Uporządkujcie wreszcie te sprawy.
..10 x Wezwanie ??? Oszaleliście .
Nie lepiej przyjąć metodykę pracy Grupy Roboczej stosownymi zapisami Regulaminu -w stosunku do OSP. np: 2 x Wezwanie- przy czym za pierwszym razem do OPS - Drugie Wezwanie na GR- na Policję ( przecież można i tak) - nie przyjdzie . Wyjazd w środowisko - jest opór? Zawiadomienie do Prokuratury + info do OSP o tym fakcie. MACIE też do pomocy Policję .
ps. Nie rozumiem pytania - co z ofiarą i dziećmi? Pomijając aspekt OSP- ( jego dalsze losy;) normalnie pracujecie z w/w -określasz plan pomocy dla ODP- zadania przecież znasz.
zawiadomienie prokuratury nie może być jakąś kartą przetargową w procedurze nk. Jeśli podejrzewamy, że doszło do przestępstwa powiadamiamy nawet jeśli osp podjął współpracę.
z dziećmi i rodziną - C wywiad - i dopóki sytuacja się nie poprawi
OSP- jest policja do pomocy- zawsze jest jakieś wyjście. Nikt nie mówił że to proste.
Iwona - pracujesz w GR/ZI-ze sprawcami - tak? więc powinnaś wiedzieć z jakich powodów umarzają postępowanie. Bynajmniej.. - brak stawiennictwa na -Wezwanie -osoby podejrzanej o stosowanie przemocy- Nie jest przesłanką do wszczęcia postępowania przygotowawczego, a później skazania, ewentualnie -za przestępstwo;)