WNIOSKI NA KOMISJĘ dofinansowanie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 23 wrz 2009, 11:56

wniosek na komisję o dofinansowanie składa np. szkoła podstawowa, gimnazjum, stowarzyszenie - uczniowski klub sportowy, komisja przyznaje środki - jako dofinansowanie zadania ( nie na całość zadania ), ops realizuje tę część zadania - faktury na ops do tego lisy dzieci ...., czy tak jest dobrze, czy musi być konkurs ofert dla stowarzyszeń, czy wogóle szkoła jako jednostka budżetowa może występować z takimi wnioskami,są jakieś przepisy na to?
~Martyna


Napisano: 23 wrz 2009, 13:14

u nas szkoły - jako gminne jednostki - składają wnioski do urzędu do k-ca paździenika. Komisyjnie je przeglądamy i rekomendujemy wójtowi. On ma głos ostateczny. Nie ma konkursu.
W przypadku stowarzyszeń, placówek kulturalnych, fundacji, związaków wyznaniowych i innych podmiotów pożytku publicznego - konieczny jest konkurs, zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
~iwona

Napisano: 23 wrz 2009, 14:11

to jeżeli my realizujemy część zadania ( faktury na ops )
o które wnioskowała szkoła albo stowarzyszenie a resztę środków mają z innych źródeł to robimy źle czy dobrze, czy powinniśmy też mieć konkurs ofert, albo wnioski o dotację od szkół, czy też wszystkie zadania realizować jakgdyby z inicjatywy komisji a realizowane przez ops w całości
~Martyna

Napisano: 23 wrz 2009, 16:31

szkoła i stowarzyszenie to dwie różne bajki. W przypaku tych drugich, jeżeli przekazujecie pieniądze na konto stowarzyszenia, to zawsze jest to datacja, a jak dotacja, to i konkurs. Tak uważam, ale może ktoś robi inaczej i jest dobrze.
~iwona

Napisano: 23 wrz 2009, 16:34

nie, nie przekazujemy dotacji na konto tylko realizujemy część zadania o jakie występowało stowarzyszenie i faktury są na ops
~Martyna

Napisano: 23 wrz 2009, 17:08

A jak szkoła dostaje pieniądze? Jeśli chodzi o organizacje o tylko tak jak pisze Iwona.
~Danka

Napisano: 24 wrz 2009, 9:21

realizator zadania jest wskazany w gminnym programie profilaktyki i r.p.a. Jeżeli jest to ops (nawet w części), to jeśli faktury są na niego, to - wg. mnie - jest ok.
U nas szkoła ma przekazywane pieniądze na szkolne konto. Jest utworzony dział ochrona zdrowia, a w nim paragrafy, na których są przyznane szkole na konkretny cel środki.
~iwona

Napisano: 08 paź 2009, 17:11

U nas szkoły staraja się o wystawienie faktur przelewowych i płacmy bezpośrednio na konta
~Mona

Napisano: 09 paź 2009, 11:48

czy faktury są na szkołę czy na ops?, na szkołę to chyba nie mogą być żeby płacił ops, jakie zadania te szkoły robią?
mamy ten sam problem jak te środki z komisji dobrze wydać, żeby się nikt nie doczepił, że źle robimy, sami do końca nie wiemy jak robić, żeby było dobrze
~ala

Napisano: 24 paź 2009, 21:53

konkursy dla stowarzyszeń są na zlecone zadanie a jeśli dofinansowanie dotyczy przejazdu, zakupów materiałów itp to u nas faktury wystawiane sa na gmine lub wystawiane noty przez szkoły i to wtedy jest z 4300 lub 4210
~goya


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny