ŻĄDANIA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH - propozycje - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 17 z 19    [ Posty: 189 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 lut 2015, 15:57

Mam pytanie do związkowców.
Czy jest taka możliwość, żeby nasze związki (Federacja) połączyły swoje działania np. ze związkami zawodowymi nauczycieli?
Oni są też pracownikami sfery budżetowej - mają doświadczenie i siłę. Wiem, że odmienne pełnimy zadania, ale to państwo nasze stanowiska pracy powołało i powinno dać nam możliwość utrzymania się z tej pracy. Nauczyciel zarabia o wiele więcej niż prac soc a i tak ich związki żądają podwyżek. Warto posłuchać radiowej 3-ki audycja "Za a nawet przeciw" sprzed 3 tygodni.
zisis1


Napisano: 02 lut 2015, 20:46

Jeśli chcecie cos zdziałać to do jesieni. Mamy rok wyborczy co wykorzystują największe organizacje związkowe. Jeśli rolnicy mogą gadać o dzikach i próbują walczyć to wy tym bardziej powinniście spróbować. PO chce nadal rządzić. Będą chętni do negocjacji bardziej niż zwykle.
Ares

Napisano: 02 lut 2015, 21:02

Pewnie! Żądamy zwiększenia naszego dodatku do 500,00 zł.
BardzoIstotne

Napisano: 02 lut 2015, 21:10

Mówimy o realnych propozycjach;)
Ares

Napisano: 08 lut 2015, 23:03

A co jest nierealnego w tej propozycji? Najwyższy czas aby podwyższyć wysokość naszego dodatku.
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00
Zajmuję się:

Napisano: 09 lut 2015, 13:09

Wzrost wysokości minimalnego wynagrodzenia, wycofanie antypracowniczych zmian w kodeksie pracy, odblokowanie wzrostu wynagrodzeń, zwiększenie wysokości progów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych i pomocy społecznej - to część z postulatów, które trzy największe ogólnopolskie centrale związkowe (Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i OPZZ) kierują do Rządu RP, i żądają na ten temat negocjacji. Te postulaty w szczególny sposób dotyczą środowiska pracowników socjalnych w Polsce. Dlaczego? Wiele z tych postulatów bezpośrednio dotyczy pracowników socjalnych - jako osób świadczących pracę, natomiast wszystkie te postulaty dotyczą osób, którym pracownicy socjalni w Polsce pomagają.

Lista Postulatów (Warszawa, 5 lutego 2015)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andrzej

Napisano: 10 lut 2015, 19:40

Najważniejsze to oddzielenie ośrodków od gmin.
Pracę socjalną niech prowadzi pracownik socjalny bo on za nią odpowiada.
Pracownicy gminy mogą rozważać wspólnie z ops jak pomóc rodzinie ale niekoniecznie wskazywać co ma robić prac. socjalny dokładając zadań niezwiązanych z pracą socjalną.
Gość

Napisano: 10 lut 2015, 21:34

Macie rację ... to nasz pracodawca - gmina zrobił z nas niewolników od papierowej roboty. Bo przecież wszystko można zlecić pracownikowi socjalnemu, który "w terenie załatwi" ... przecież ma dodatek terenowy więc można go wysłać aby przeprowadził wywiad do dodatku mieszkaniowego lub aby sprawdził sytuację osób, które nie płacą podatków za śmieci. Klient nie podaje od dawna stanu licznika za zużycie z wody? Żaden problem wystarczy poprosić pracownika socjalnego aby pojechał i odpisał :/
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00
Zajmuję się:

Napisano: 11 lut 2015, 10:14

Wnioskowanie w wywiadach pisanych przez socjalnych to też kpina. Jak przełożony socjalnego ma inne zdanie, to MUSIMY to zmienić po to, żeby było jak najmniej odwołań albo, żeby kolega lub znajomy pomoc stosownie otrzymał. Pracując na smyczy gminy nie ma chojraka, który podskoczy i się sprzeciwi. Masz inne zdanie jako prac soc, to szukaj innej pracy lub ewentualnie zapomnij o podwyżkach i nagrodzie. Smycz gminna jest króciutka i ciasno założona. Jak to się nie zmieni to trudno o skuteczne reformy w pomocy społecznej.
zisis1

Napisano: 11 lut 2015, 18:24

Czy dlatego nikt Was nie broni przed mediami bo czas na pracę socjalną zastępujecie inną zleconą Wam pracą, Wasze decyzje nie są faktycznie Wasze, macie ograniczane możliwości ( Wasze chęci się nie liczą ) w zależności bogactwa gminy, szefostwa ( niekoniecznie kierownika czy dyrektora) ? Czy się mylę?
Gość


  
Strona 17 z 19    [ Posty: 189 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x