Nikt nie broni, bo nie ma rzecznika prasowego dla pomocy społecznej, który potrafi mediom wyjaśnić, że nie za każdym krzakiem i rogiem domu stoi pracownik socjalny, że życie ludzi, którym pomagają pracownicy socjalni jest bardzo burzliwe i nie da się przewidzieć ludzkich zachowań. Nie mając niezależności w działaniu ani kogoś, kto w razie kłopotów będzie pomagał pracownik socjalny zdany jest na siebie. Żeby jeszcze czuł się podlej, to płaci mu się na poziomie sprzątaczki wymagając jednocześnie wysokiego wykształcenia, dodatkowych kwalifikacji i empatii. Jak nie dajesz rady, to znaczy, że nie nadajesz się do tej pracy. Ehh
Niekoniecznie chodzi o umiejętności występów przed kamerą. Pomoc społeczna związana jest tajemnicą dotyczącą życiorysów i postępowań klientów. Dlatego lepiej rezygnować z rozmów z reporterami przed ich kamerą na rzecz rozmów w sądzie.
Kolejne miesiące mijają a w naszej rzeczywistości zawodowej nic się nie zmienia na lepsze. Co raz więcej niebieskich kart, brak pracowników do pracy, ogólne przeciążenie ilością środowisk .... o standardach już chyba wszyscy zapomnieliśmy
Moim zdaniem jedynie poprzez Federację Związków Zawodowych Prac. soc. można coś więcej zyskać, bo Federacja współpracuje z ludźmi w ministerstwie, ma poparcie dużej już liczby pracowników socjalnych. Nasi reprezentanci zostaną prędzej zauważeni i wysłuchani niż pojedynczy pracownik czy nawet MOPS.
"...Dwudniowa dyskusja dotyczyła m.in. potrzeby wspierania inicjatyw mających na celu lokalne oraz ogólnopolskie organizowanie się naszej grupy zawodowej w wymiarze pracowniczym oraz profesjonalnym..." - m.in. tworzenie zakładowych i międzyzakładowych organizacji związkowych w pomocy społecznej, reaktywacja "Klubu Pracownika Socjalnego", nawiązanie współpracy z Międzynarodową Federacją Pracowników Socjalnych (IFSW), inne działania kształtujące pozytywny wizerunek pracowników służb społecznych i zwiększające ich profesjonalizm.
"Ponadto poruszono kwestię reakcji Federacji, w tym dotyczącej zorganizowania ogólnopolskiego protestu, w przypadku, gdyby podjęta została próba wprowadzenia niekorzystnych rozwiązań w ustawie o pomocy społecznej tzw. projektem poselskim lub komisyjnym, doszłoby do braku dotacji do dodatków terenowych dla pracowników socjalnych także w roku bieżącym oraz braku realizacji uprzednio uzgodnionych postulatów ad. bezpieczeństwa..."
cytuję:
Rozpatrzenie wniosku Podkomisji stałej do spraw pomocy społecznej o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w sprawie nowelizacji ustawy o pomocy społecznej"
a gdzie tu jest projekt ? i dlaczego "tajny" - skoro to ma być dopiero inicjatywa ustawodawcza