zas.pielęgn. a dodatek pielęgnacyjny - Świadczenia rodzinne

  
Strona 5 z 5    [ Posty: 46 ]

Napisano: 12 mar 2015, 10:03

Kati@ pisze:
sassa pisze:naucz sie ustawy i dopiero sie udzialaj na forum
no, no podziwiam, nie odpuszczasz, jesteś jak ja­kaś ,,wyjątko­wo upar­ta świe­czka, w po­mie­szcze­niu daw­no skończył się tlen, po­win­naś się wy­palić, ale nie, siłą wo­li zbiłaś okno''.
nie odpuszczam ale tez nie darze do tego zeby kogos na sile przekonywac kazdy ma prawo robic tak jak uwaza, nie jestem jedynem pracowniem od ŚR, procz mnie w moim urzedzie pracuje jeszcze ponad 200 osob i jakos o dziwo wszyscy robia tak ja pisze czyli zgodnie z zapisem w ustawie.
sassa


Napisano: 12 mar 2015, 10:36

no i fajnie, że tak robicie. Własny tyłek jest najcenniejszy.
Tylko jednocześnie mówcie ludziom, żeby się od tych decyzji odwoływali. Jest multum wyroków w takich sprawach i wątpię by SKO podtrzymało wasze decyzje.
https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F010BD974D


PS. ministerstwo stoi na stanowisku, że należy robić NP, samo jednak już wie, że sądy i SKO to uwalają i jest w którymś z projektów ustawy zmiana w tym zakresie
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 12 mar 2015, 10:55

jeszcze sie nie zdarzylo zeby SKO uniewaznilo jakakolwiek nasza decyzje o NP wlasnie w tej kwestii, a skoro tego nie zrobilo to znaczy ze postepujemy dobrze i nadal tak bedziemy robic
sassa

Napisano: 12 mar 2015, 10:57

a ile mieliście takich spraw i jakie to dziwne SKO?
Namawiajcie klientów na skargi do WSA
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 12 mar 2015, 11:10

Ewelinaa pisze:Iks:
Czyli jak poodpoeczny umiera 20 lutego, a wypłata ZDO była 9-go to nie ludzie nie zwracają Ci pobranego świadczenia za okres od 21 lutego?
U nas wypłaty są na koniec miesiąca - to raz. Zwracają pieniądze za okres od 21 lutego - to dwa. Ale to dalej nie są nienależnie pobrane świadczenia. Cały problem w tym, że chodzi o ustawowe definicje, a nie to co nam się wydaje (nawet jeśli jest logiczne).
sassa pisze:naucz sie ustawy i dopiero sie udzialaj na forum :P


Wyczerpały się argumenty to trzeba było "dowalić" ad personam ;)
sassa pisze:jestem jedynem pracowniem od ŚR
To nic nie wnosi do dyskusji.
sassa pisze:wszyscy robia tak ja pisze czyli zgodnie z zapisem w ustawie.
Kto wszyscy, skoro jesteś jedynym pracownikiem od SR? Bo w tym wątku chodzi właśnie o to, że robisz WBREW zapisom w ustawie. Miałaś zacytowane, podkreślone, pogrubione, miałaś to wyjaśnione - bardziej dobitnie się już nie da.
sassa pisze:kazdy ma prawo robic tak jak uwaza
Z tym to nie do końca się zgodzę, każdy ma robić zgodnie z prawem - Ty robisz to po prostu źle.
sassa pisze:jeszcze sie nie zdarzylo zeby SKO uniewaznilo jakakolwiek nasza decyzje o NP wlasnie w tej kwestii
A na który punkt z art. 30 się powołujecie? I ile mieliście odwołań?
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 12 mar 2015, 15:48

Dokonana w orzecznictwie sądów administracyjnych jednolita i ugruntowana wykładnia treści art. 30 ust. 2 pkt 1 ustawy nakazuje przyjąć, że dla spełnienia się przesłanki odpowiedzialności świadczeniobiorcy w postaci obowiązku zwrotu pobranego świadczenia niezbędne są dwa elementy - obiektywny i subiektywny.

Element obiektywny oznacza wypłatę świadczenia bez podstawy prawnej lub gdy taka podstawa odpadła. Element subiektywny wymaga określonej świadomości świadczeniobiorcy.
(...)

Po myśli art. 25 ust. 1 ustawy w przypadku wystąpienia zmian mających wpływ na prawo do świadczeń rodzinnych osoba uprawniona do ich pobierania jest obowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenia rodzinne. Z przepisu tego wynika jednoznacznie, że moment w jakim rodzi się obowiązek powiadomienia organu to moment wystąpienia określonych zmian. Nie bez znaczenia dla oceny czy spełniony został element subiektywny wynikający z definicji pobranego nienależnie świadczenia, o której mowa w art. 30 ust. 2 pkt 1 ustawy, jest zatem czas, w jakim świadczeniobiorca uzyskał wiedzę, co do wystąpienia zmian mających wpływ na jego dotychczasową sytuację prawną, skutkujących konieczność zawiadomienia organu. Jak zauważa się w orzecznictwie sądów administracyjnych – "nie można dokonywać wykładni art. 30 ust. 2 pkt 1 ustawy w oderwaniu od treści jej art. 25 ust. 1 uznając, że chwila, w której świadczeniobiorca dowiedział się o okoliczności powodującej ustanie prawa do świadczenia oraz z którą powinien i mógł on powiadomić organ o tej okoliczności nie ma żadnego znaczenia dla uznania świadczenia za nienależnie pobrane" (por. przywoływany wyżej wyrok NSA z dnia 14 grudnia 2009r.).
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 3317
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS



  
Strona 5 z 5    [ Posty: 46 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x