Bezdomny - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 2 z 6    [ Posty: 53 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 13 lip 2015, 12:51

aha, to jednak wątek decyzji pociągniemy. To bardzo dobrze - ponieważ ta kwestia analizowana na kanwie bezdomności leży mi szczególnie i dlatego uważam że:
Nie ma znaczenia czy miasto liczy 3- 5 tys. bezdomnych czy 15O osób, ponieważ funkcjonujemy w takiej samej rzeczywistości jeśli chodzi o stosowanie przepisów prawnych. Tak mi się zdaje.
Osoba bezdomna powinna mieć wydaną decyzję na pobyt w schronisku. Zgodnie z art.106.1 ustawy o pomocy społecznej.
Jest katalog świadczeń OPS, które nie wymagają wydania decyzji- natomiast udzielenie/przyznanie schronienia ( tym bardziej kiedy osoba przebywa tam dłuższy czas ) wymaga wydania decyzji administracyjnej. Schronisko tego zrobić nie może.
Ja nie wiem skąd się biorą takie praktyki-że OPS nie wydają decyzji ale nie jest to metodyka poprawna.
To tyle w sprawie decyzji.
Emilka.


Napisano: 13 lip 2015, 13:21

nadal błądzisz. jak sama wcześniej napisałaś, powołując się na odpowiedni przepis - to obowiązkowe zadanie własne gminy, a dalej, kto może w imieniu gminy to zadanie realizować. no więc, jak opisałem powyżej - realizację tychże zadań gmina zleca podmiotom zewnętrznym. placówki nie należą do gminy, placówki w umowach mają zakontraktowaną liczbę miejsc dofinansowaną przez gminę. wszystko dzieje się poza ops, który nie realizuje tego zadania, tylko w pewnym zakresie, wg swoich właściwości uczestniczy. nie ma potrzeby wydawania decyzji o skierowaniu, placówki same decydują o przyjęciu bezdomnego wedle określonych kryteriów bez konieczności postępowania administracyjnego.taka praktyka sprawdza się w dużych miastach, które znam od wielu lat. można? można. inna sprawa, że takie rozwiązanie uniemożliwia ubieganie się o zwrot kosztów z gminy właściwej, ale to nie moja brocha, widać stać miasto na taki gest.
p..

Napisano: 13 lip 2015, 13:47

[
p.. pisze: inna sprawa, że takie rozwiązanie uniemożliwia ubieganie się o zwrot kosztów z gminy właściwej, ale to nie moja brocha,
Celnie- bo to ja mam problem. Nie mniej jednak dzięki bałaganowi z Waszym udziałem. A ja sobie poradzę...
Emilka.

Napisano: 13 lip 2015, 14:02

bałagan to raczej masz u siebie. u mnie wszystko spod igły.
jaki to dla ciebie problem? taki, że jak bezdomny z ostatnim meldunkiem u ciebie trafi do naszego miasta do schroniska i nikt nie będzie chciał od ciebie zwrotu kosztów? też chciałbym mieć takie problemy :lol:
p..

Napisano: 13 lip 2015, 14:44

mój podopieczny trafi do Twojego miasta, do schroniska- które z racji nieznajomości przepisów obciąży mnie notą za pobyt gościa w schronisku.
Zadzwonię do ciebie i poproszę o wywiad środowiskowy oraz decyzję wystawioną na pobyt/przyznanie miejsca.
Nie będziesz miał? No nie będziesz a ja powiem . Ku.wa to ja nie płacę.
Zadzwonię do twojego szefa- ale i on nie wiele będzie wiedział w sprawie. Norma .Więc dogadacie się i dołączysz w wywiadzie oświadczenie gościa- iż bardzo prosi aby zasiłek celowy, który zostanie mu przyznany przelać na konto schroniska-celem zapłaty za pobyt.
Emilka.

Napisano: 13 lip 2015, 14:52

czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? powyżej już dwukrotnie wykluczyłem sytuację, o której właśnie napisałaś.
do tego wymyślasz jakieś akrobacje do sytuacji, która się nie zdarzy... w dodatku zupełnie bezproduktywnie unosisz się emocjami.
p..

Napisano: 13 lip 2015, 14:59

sądząc po tym co piszesz, domyślam się, że takie rzeczy mogą nie mieścić się tobie w głowie, ale wyobraź sobie (jeśli potrafisz), że istnieją i działają. nic jednak nie poradzę, żeś odporna na przyjmowanie informacji ich zrozumienie.
p..

Napisano: 13 lip 2015, 16:08

sądząc po tym co Ty piszesz, to ja się domyślam-że to do ciebie niezbyt wiele informacji dociera.
Sytuacja jaką przedstawiłam wyżej-tzw " akrobację " jest autentyczną "sceną" z jaką mam do czynienia aktulanie z powodu cyrku merytorycznego jaki urządzają niektóre OPS. W sprawie braku wydawania decyzji..
a emocje towarzyszące tematowi ? pan mnie rozbawił... tu żadnych. Słowo k..wa bez !?

ps. nie jestem zwyczajna śledzić rozrywkę typu " Mam talent.."czy coś w tym stylu,nie mniej jednak na zakończenie w temacie i tle z naszym bohaterem Bezdomnym. Występ zapewne jakich wiele już było.Ale niech będzie .


www.youtube.com/watch?v=X3jLkyNNS_Q
Emilka.

Napisano: 13 lip 2015, 19:29

Emilka jak zwykle - ja mam rację, moja jest racja i moja jest mojsza niż twojsza. Kobieto - kto z tobą wytrzymuje? Nie odpowiadaj
obserwator

Napisano: 13 lip 2015, 19:50

Emilki tak mają.
Nie zamierzam odpowiadać. Mam zasadę. To ja decyduje- kto ze mną jest- nigdy odwrotnie.
Przeważnie nie nadąża.
Skup się na bezdomności.
Emilka.


  
Strona 2 z 6    [ Posty: 53 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x