czy wychowanek musi odejśc z placówki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 23 sty 2011, 13:22

prosze pomóżcie.... Mam wychowanka który w kwietniu kończy 18 lat a w czerwcu III klasę gimnazjum. Czy może On zostać w placówce dalej i podjąć nauke w szkole średniej czy musi odejść z placówki bo przed rozpoczęciem nowego etapu kształcenia skończył 18 lat? jeśli musi odejśc do dokąd o z NIm dalej przecież za pieniądze na kontynuowanie nauki nie jest w stanie sie utrzymać... Prosze o jakieś sugestie..
~Basia


Napisano: 23 sty 2011, 14:11

Wydaje mi się że nie - Wychowanek może złożyć do dyrektora placówki prośbę o pozostanie w placówce na prawach wychowanka na okres - od do (Np okres szkoły średniej). Na okres od 18 urodzin do sierpnia tegoż roku jest uczniem i ma prawo zostać - nie bedzie otrzymywał środków na kontynuowanie nauki i będzie po prostu wychowankiem ( no może z jakimś dodatkowym kontraktem ) potem dyrektor może z nim podpisać umowę cywilno prawną na pobyt i ponoszenie kosztów związanych z pobytem ( chyba do 50% dochodu) czyli dochodem będzie co zarobi i świadczenia na kontynuację nauki.
A nie macie mieszkań chronionych ?
~ale jaja

Napisano: 23 sty 2011, 15:48

Niestety nie ma mieszkań chronionych. A placówka od miejsca zamieszkania wychowanka jest o ok 200 km
~Basia

Napisano: 23 sty 2011, 16:28

Są jeszcze internaty przy szkołach, można też w planie usamodzielnienia strać się o opłacanie wynajmu pokoju
~ale jaja

Napisano: 23 sty 2011, 22:03

Może zostać ewentualnie do końca roku szkolnego, czyli do 31 sierpnia. Od września na innych zasadach, tj. zasadach ustalonych przez starostę.
~Iza

Napisano: 26 sty 2011, 0:43

Jeśli ma orzeczenie o niepełnosprawności to być może będę mógł pomóc. Pozdrawiam-)))
~jmm

Napisano: 26 sty 2011, 10:47

No i coś rozważasz?
~ale jaja

Napisano: 26 sty 2011, 10:49

wychowanek może zostac w placówce do czasu ukończenia szkoły w której uzyskał pełnoletność czyli w tym przypadku do 31 sierpnia 2011r. Zdaża się że dyrektor placówki podpisuje z wychowankiem umowę na użytkowanie pokoju i za symboliczną kwotę ten może tam mieszkać ( jeśli nie sprawia problemów ). Wychowanek otrzymuje pomoc pieniężna na kn i opłaca koszty wynajmu pokoju i satwkę żywieniową ( na ogół bardzo symboliczną ). Spotkałam się z takimi przypadkami w kilku miastach.
~malwinka

Napisano: 31 sty 2011, 19:17

Wychowanek może złożyć wniosek do dyrektora placówki ....ale dyrektor wcale nie ma obowiązku się na to zgodzić , ponieważ w dniu kiedy wychowanek kończy 18 rok życia starostwo czy gmina przestaję płacić za tego wychowanka .
może też pójść z dyrektorem ma taki układ ....wychowanek ten może złożyć wniosek do PCPR o przyznanie pieniędzy na kontynuajcę nauki i pokryję chociaż część kosztów jego utrzymania .....
~Patryk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny