dodatkowe środki z PFRON

  
Strona 2 z 10    [ Posty: 100 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 14 lip 2015, 14:49

oczywiście, że ta prośba PFRON nie musi zostać spełniona, powiaty i tak zrobią z tymi środkami co chcą. A prawda jest taka że na pozostałych zadaniach w pcprach pusto i kasa by się przydała
dab


Napisano: 15 lip 2015, 7:06

Nasz powiat nie ma na swoim terenie WTZów i też dostaliśmy dodatkowe środki więc całą kwotę przeznaczamy na realizację wniosków.
Elka.te

Napisano: 15 lip 2015, 8:13

To zabawna sprawa: dodatkowe środki są na POWIATY. Nie ma nigdzie wskazania, że są to pieniądze na wtz. A ten list intencyjny P. Ministra jest TYLKO LISTEM INTENCYJNYM i inaczej go nie można traktować. Poza tym jest pozbawiony sensu: "naliczono na postawie założenia 100 zł na uczestnika wtz" : od kiedy?, czy za cały rok czy np. tylko w grudniu. A żeby było ciekawiej to na końcu pisze:" zwracam się z prośbą o przekazanie warsztatom funkcjonującym na Państwa terenie dodatlowych środków PFRON, które zostaną Państwu przekazane w roku bieżącym". Czyli mamy przekazać wszystkie środki???? Czy taki list jest podstawą do czegokolwiek???
Alka

Napisano: 15 lip 2015, 9:19

Alka pisze:To zabawna sprawa: dodatkowe środki są na POWIATY. Nie ma nigdzie wskazania, że są to pieniądze na wtz. A ten list intencyjny P. Ministra jest TYLKO LISTEM INTENCYJNYM i inaczej go nie można traktować. Poza tym jest pozbawiony sensu: "naliczono na postawie założenia 100 zł na uczestnika wtz" : od kiedy?, czy za cały rok czy np. tylko w grudniu. A żeby było ciekawiej to na końcu pisze:" zwracam się z prośbą o przekazanie warsztatom funkcjonującym na Państwa terenie dodatlowych środków PFRON, które zostaną Państwu przekazane w roku bieżącym". Czyli mamy przekazać wszystkie środki???? Czy taki list jest podstawą do czegokolwiek???
Zgadzam się. Będę się starała aby te pieniądze rozdysponować na inne zadania. Mam ludzi czekających na protezy ( nie w AS-ie) a w kasie pusto. Czy to znaczy, ze oni mają czekać do przeszłego roku na dofinansowanie? To jest prośba oderwana od rzeczywistości. I ogólnie jakie to okrutne. Nagle kasa się znalazła bo Pan minister obiecał WTZ-tą a przecież każdy z nas wie ile osób niepełnosprawnych z powodu braku środków musi ciułać kasę na najbardziej potrzebne rzeczy....
Tymka

Napisano: 15 lip 2015, 9:45

Proponuję przekazać cała sprawę do wojewódzkich oddziałów PFRON i niech się tym zajmą. A cała sprawa jest nieprzyjemna gdyż wprowadza tylko zamęt i niepotrzebne niesnaski: wtz chcą pieniądze bo im obiecywano a pcpr mają inne uzasadnione potrzeby.
Gość

Napisano: 15 lip 2015, 10:54

Poza tym skoro mamy dołożyć z PFRONu to trzeba dołożyć środki własne powiatu bo finansowanie wtz przez PFRON to maks 90% więc nie dość, że chcą narzucić sposób rozdysponowania dodatkowych pieniędzy to jeszcze narzucają dodatkowe wydatki samorządom.
Meba

Napisano: 16 lip 2015, 8:41

a może sposobem na środki na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze jest obniżenie dofinansowania np. do 100 % limitu NFZ, my tak robimy od kilku lat i mamy środki nawet do grudnia, i wszyscy są zadowoleni pomimo tego że wnioskodawcy często są zmuszeni do dopłaty ale przynajmniej pewną część tej kwoty odzyskają. A to też jest żółta kartka dla sklepów medycznych gdzie cena rzeczywista to kasa z NFZ plus 150 % dof. od nas najczęściej tak to wygląda a tak jeśli dofinansowanie jest od nas mniejsze pacjenci dwa razy się zastanowią zanim się dadzą namówić np. na aparat słuchowy bo tak często lądowały w szufladzie "bo za darmo"
ewaaaa


Napisano: 16 lip 2015, 10:10

ewaaaa pisze:a może sposobem na środki na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze jest obniżenie dofinansowania np. do 100 % limitu NFZ, my tak robimy od kilku lat i mamy środki nawet do grudnia, i wszyscy są zadowoleni pomimo tego że wnioskodawcy często są zmuszeni do dopłaty ale przynajmniej pewną część tej kwoty odzyskają. A to też jest żółta kartka dla sklepów medycznych gdzie cena rzeczywista to kasa z NFZ plus 150 % dof. od nas najczęściej tak to wygląda a tak jeśli dofinansowanie jest od nas mniejsze pacjenci dwa razy się zastanowią zanim się dadzą namówić np. na aparat słuchowy bo tak często lądowały w szufladzie "bo za darmo"
Gratuluję!!!My dajemy 70% do limitu i już nie mamy pieniędzy na dofinansowania. Aparaty idą jak świeże bułeczki a jeżeli ktoś jeszcze nie ma orzeczenia to sprzedawca chętnie pomoże złożyć wniosek.Mam nieodparte wrażenie, ze pracujemy w dwóch zupełnie różnych Światach :)
Tymona

Napisano: 16 lip 2015, 10:20

U nas podobnie, jak u Tymona - w tym roku dofinansowania w wysokości takiej, jak daje NFZ, a też już kasy nie mamy.
PCPR


  
Strona 2 z 10    [ Posty: 100 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny