dodatkowe środki z PFRON

  
Strona 9 z 10    [ Posty: 100 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 21 sie 2015, 9:27

w naszym powiecie nie daliśmy WTZ-om dodatkowej kasy i właśnie rozpętała się wojna. To że nie ma na przedmioty ortopedyczne kasy już od czerwca nie jest żadnym argumentem. WTZ twierdzi że są to ich pieniądze i im się należą. a ci co leżą i potrzebują przedmiotów ortopedycznych lub sprzętu do rehabilitacji niech pleśnieją w domach. Jeżeli macie jakieś interpretacje prawników proszę o przesłanie. chciałabym tez wiedzieć czy dajecie po 100 na uczestnika począwszy od lipca czy mniej.
basia0411


Napisano: 21 sie 2015, 9:57

My chcemy dać na wtz, żeby właśnie nie było wojny. Skoro sobie to wywalczyli to czemu im tego nie dać. Rozmawialiśmy z biurem pełnomocnika rządu i powiedzieli że jak najbardziej można dać warsztatom dodatkowe środki z zachowaniem proporcji 90% pfron i 10% powiat. Na ortopedyczne już od dawna mamy zmniejszone dofinansowania i wystarcza nam na cały rok. Rozporządzenie daje możliwość zmniejszenia dof. więc z tego korzystamy, ludzie nie dostają maksymalnego dof. ale każdy coś dostanie i generalnie niewiele osób ma o to pretensje. Poza tym dostają też dofinansowanie z nfz więc są to podwójne dofinansowania, a jak ktoś ma droższy sprzęt to pomagają fundacje.
malena

Napisano: 21 sie 2015, 11:17

zgadzam się z maleną. Gdyby nie sprawa z WTZ to tych pieniędzy by nie było wcale.
zuza4

Napisano: 22 sie 2015, 23:26

PCPR pisze:Ja znalazłam jeszcze takie wyjaśnienie:
https://www.facebook.com/forumwtz/posts/932658443452879

"(...) Przedmiotowa kwota środków Funduszu przekazywanych algorytmem na dofinansowanie kosztów rocznego pobytu jednego uczestnika w wtz jest wielkością stałą i wynosi 14 796 zł.
W związku z powyższym należy zauważyć, że kwota przekazywana rocznie na jednego uczestnika warsztatu terapii zajęciowej wraz z dofinansowaniem ze środków samorządu powiatowego wynosi minimum 16 440 zł.
Równocześnie informuję, że powiat może dodatkowo, ponad stałą kwotę dofinansowania kosztów uczestnictwa w wtz, przeznaczyć na działalność warsztatu część
środków PFRON otrzymanych zgodnie z algorytmem na realizację pozostałych zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (…), przy zachowaniu proporcji maksymalnie 90%
ze środków PFRON i co najmniej 10% ze środków powiatu. Należy zauważyć, że to rada powiatu podejmuje ostateczną decyzję o przeznaczeniu środków PFRON na określone zadania
(art. 35a ust. 3 ustawy o rehabilitacji (…)), w tym wypadku na działanie warsztatu terapii zajęciowej. (...)"
Ale rada powiatu możę podjąć uchwałę tylko ZGODNIE Z ALGORYTMEM a tam kwota na wtz jest niezmieniona. NIE MA PODSTAW PRAWNYCH ABY DAĆ ŚRODKI WTZ!
Gość

Napisano: 24 sie 2015, 7:58

My dajemy po 100 zł, ale od września do grudnia.
PCPR

Napisano: 24 sie 2015, 10:19

Rada Powiatu podejmuje uchwałę zgodnie z art.35a,ust 3 ale z zachowaniem art.48,ust.1 punkt 1. A tam pisze, że środki przekazywane są na,,,,,,,,,,, ZGODNIE Z ALGORYTMEM. W algorytmie mamy wskazaną kwotę na wtz i to zgodnie z rozporządzeniem MAKSYMALNĄ. Nie ma podstaw do przekazania dodatkowych środków wtz.
Gość

Napisano: 24 sie 2015, 11:45

basia0411 pisze:w naszym powiecie nie daliśmy WTZ-om dodatkowej kasy i właśnie rozpętała się wojna. To że nie ma na przedmioty ortopedyczne kasy już od czerwca nie jest żadnym argumentem. WTZ twierdzi że są to ich pieniądze i im się należą. a ci co leżą i potrzebują przedmiotów ortopedycznych lub sprzętu do rehabilitacji niech pleśnieją w domach. Jeżeli macie jakieś interpretacje prawników proszę o przesłanie. chciałabym tez wiedzieć czy dajecie po 100 na uczestnika począwszy od lipca czy mniej.
My nie dajemy ale dlatego, że nie ma podstaw prawnych.
Gość

Napisano: 24 sie 2015, 13:19

Pismo

z dnia 22 grudnia 2010 r.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

SPS-023-19542/10

Stanowisko MPiPS w sprawie przekazania dodatkowych środków do PFRONwww.sejm.gov.pl

Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając .............
Zgodnie z art. 68c ww. ustawy maksymalne dofinansowanie ze środków funduszu kosztów działalności warsztatów terapii zajęciowej, w tym wynikających ze zwiększonej liczby uczestników warsztatu, wynosiło do 2006 r. 100% tych kosztów, w roku 2007 r. - 95% tych kosztów, w 2008 r. i w latach następnych maksymalne dofinansowanie ze środków Funduszu kosztów działalności warsztatów terapii zajęciowej określono na poziomie 90% kosztów.
W związku z powyższym aneks do umowy określający wysokość środków finansowych na działalność WTZ w danym roku powinien zawierać proporcje pokrycia kosztów działalności WTZ, tak jak zostały określone w ustawie o rehabilitacji (...), tzn. maksymalnie 90% ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i co najmniej 10% ze środków samorządu powiatowego.
Procedura przekazywania środków finansowych samorządom terytorialnym wynika z zapisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 maja 2003 r. w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym (Dz. U. Nr 88, poz. 808 z późn. zm.). Określa ono wysokość środków przeznaczonych na dofinansowanie zobowiązań dotyczących kosztów działania warsztatów terapii zajęciowej w danym powiecie (środków funduszu przekazywanych zgodnie z algorytmem). Środki przekazywane w drodze algorytmu określają wysokość zobowiązań obliczanych jako iloczyn liczby uczestników WTZ (wynikającej z podpisanych przez powiat umów do dnia 31 grudnia roku poprzedzającego rok, na który jest obliczany algorytm) i kwoty środków na dofinansowanie kosztów rocznego pobytu jednego uczestnika w WTZ i stanowią maksymalną kwotę zobowiązań samorządu powiatowego z tego tytułu. Przedmiotowa kwota środków PFRON przekazywanych algorytmem na dofinansowanie kosztów rocznego pobytu jednego uczestnika w WTZ jest wielkością stałą i znaną.
.............................
48151
Dz.U.2011.127.721: art. 10(b); art. 68(c) ust. 1
Dz.U.2004.63.587: ogóln
ilona_p28

Napisano: 24 sie 2015, 14:59

W moim odczuciu maksymalna kwota zobowiązań oznacza, że powiat jest zobowiązany do zapłacenia maksymalnie 1644 zł na uczestnika rocznie. Nie musi płacić więcej, ale może. Stąd prośbą ministra, bo zmusić nie może. Rozporządzenie nie mówi o maksymalnej kwocie przekazywanej na wtz a o kwocie maksymalnego zobowiązania. Powiat to dysponuje samodzielnie resztką kasy, bo taka istota samorządu.Maksymalna kwota zobowiązania nie jest równa maksymalnej kwocie przekazywanej.
Chciałabym się mylić, bo u nas właśnie większość kasy idzie na wtz, więc jeśli ktoś udowodni, że dać nie można to byłoby super.
tromba bomba

Napisano: 25 sie 2015, 8:32

tromba bomba pisze:W moim odczuciu maksymalna kwota zobowiązań oznacza, że powiat jest zobowiązany do zapłacenia maksymalnie 1644 zł na uczestnika rocznie. Nie musi płacić więcej, ale może. Stąd prośbą ministra, bo zmusić nie może. Rozporządzenie nie mówi o maksymalnej kwocie przekazywanej na wtz a o kwocie maksymalnego zobowiązania. Powiat to dysponuje samodzielnie resztką kasy, bo taka istota samorządu.Maksymalna kwota zobowiązania nie jest równa maksymalnej kwocie przekazywanej.
Chciałabym się mylić, bo u nas właśnie większość kasy idzie na wtz, więc jeśli ktoś udowodni, że dać nie można to byłoby super.
W tym problem, że powiat nie może. Rada powiatu podejmuje uchwałę ALE ZGODNIE Z ALGORYTMEM art 35a ust 3 ale w nawiązaniu do ART 48 UST 1 PKT 1 a w algorytmie kwota jest określona i to maksymalna.
Gość


  
Strona 9 z 10    [ Posty: 100 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x