Godzina W - HYdE PaRK

  
Strona 2 z 6    [ Posty: 56 ]

Napisano: 01 sie 2013, 23:55

Totus Tuus
~...


Napisano: 02 sie 2013, 0:06

Byłem dzisiaj w Warszawie i to co zobaczyłem nie napawa dumą. Uważam, ze mieszkańcy Warszawy powinni pokazać bufetowej gdzie jest jej miejsce. Żeby nie było żadnych banerów, plakatów, flag. Na dworcu wschodnim ani jednego zwiastuna rocznicy. Cicho, głucho, ciemno. Jednie na kładkach nad ulicami rozwieszone prywatnym sumptem, ręcznie wykonane parabanery. To mieszkańcy, w poczuciu pamięci i wdzięczności dla powstańców wyręczyli urzędników ratusza.
Gronkiewicz nie żałuje grosza na obronę swojego wizerunku przed referendum ale żałuje na godne przygotowanie miasta do tej rocznicy.
Apeluję do polityków PO, jeśli naprawdę uważacie, że to powstanie było błędem to miejcie na tyle przyzwoitości by nie pokazywać się na tych uroczystościach, bo to jest wyrazem największego cynizmu.
~roman

Napisano: 02 sie 2013, 1:43

Nie rozumiem osób, które dziś jeszcze strzelają do Powstańców! głosząc, że było ono błędem ????????

Powstanie Warszawskie było częścią szerszej Akcj Burza.

Powstanie to mogło odnieść sukces. Zakładano, że nastąpi w Warszawie desant alancki z powietrza. Czekano m. in. na komandosów genarała Sosabowskiego szkolonych w Anglii. Hasłem brygady Sosabowskiego było "Najkrótszą drogą!", co znaczy, że jako pierwsi powrócą do Polski tą właśnie drogą - na spadochronach.

Akcja "Burza" - operacja wojskowa zorganizowana i podjęta przez oddziały Armii Krajowej przeciw wojskom niemieckim w końcowej fazie okupacji niemieckiej, bezpośrednio przed wkroczeniem Armii Czerwonej, prowadzona w granicach II Rzeczypospolitej. Trwała od 4 stycznia 1944, kiedy wojska
radzieckie przekroczyły na Wołyniu granicę polsko-radziecką z 1939, do stycznia 1945.

Tworzenie Polskiego Państwa Podziemnego i przygotowania do Ogólnonarodowego Powstania rozpoczęto już kilka miesięcy po utracie niepodległości we wrześniu 1939 roku. Po dokonaniu przez Hitlerowskie Niemcy i Rosję Sowiecką czwartego rozbiu Polski na mocy Paktu Ribbentrop-Mołotow.

Wybuch Powstania był reakcją Polskiego Państwa Podziemnego, którym kierował Rząd Polski na uchodźstwie z siedzibą w Londynie, na próbę stworzenia na części terytorium II RP nowego Państwa podległego wpływom Sowieckiej Rosji. 22 lipca 1944 roku kolaborujący z Moską komuniści ogłaszają Manifest Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.

Polskie Państwo Podziemne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Pa ... _Podziemne

Dziś, jutro, pojutrze
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzi%C5%9B,_jutro,_pojutrze



~Polak

Napisano: 02 sie 2013, 11:34

O czym naprawdę jest najpopularniejsza powstańcza piosenka?


Pałacyk Michla, Żytnia, Wola,
bronią jej chłopcy od \"Parasola\",
choć na tygrysy mają visy,
to warszawiaki, fajne urwisy są, hej!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch.
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch jak stal.

Każdy chłopaczek chce być ranny,
sanitariuszki - morowe panny,
więc gdy cię kulka trafi jaka,
poprosisz pannę, da ci buziaka, hej!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch.
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch jak stal.

Z tyłu za linią dekowniki,
intendentura, różne umrzyki,
gotują zupę, czarną kawę,
takim sposobem walczą za sprawę, hej!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch.
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch jak stal.

Za to dowództwo jest morowe
i w pierwszej linii nadstawia głowę,
a najmorowszy przełożony
to jest nasz Miecio \"w kółko golony\", hej!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch.
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch jak stal.

Wiara się bije, wiara śpiewa,
Szkopy się złoszczą, krew ich zalewa,
różnych sposobów się imają,
co chwila \"szafę\" nam posyłają, hej!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch.
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch jak stal.

Lecz na nic \"szafa\" i granaty
za każdym razem dostają baty
i wkrótce przyjdzie taka chwila,
że zwyciężymy - i do cywila, hej!

https://youtu.be/kJoNLMBdNRQ

https://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... dna_z.html
~Czuwaj wiaro!

Napisano: 02 sie 2013, 14:27

Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, miało trwać 2-3 dni.
~pamiętamy

Napisano: 02 sie 2013, 17:56

I kto tu dzieli Polaków i uprawia politykę na grobach powstańców?

https://niezalezna.pl/44395-skandal-pows ... oczystosci
~i kto tu dzieli Polaków

Napisano: 02 sie 2013, 18:03



Głuche milczenie przywitało delegację Platformy Obywatelskiej składającą wiązanki pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Nie o taką Polskę walczyliśmy – komentowali wystąpienia Bronisława Komorowskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz powstańcy.

Jarosław Kaczyński przyszedł w środę wieczorem na plac Krasińskich w asyście prof. Piotra Glińskiego i posła Mariusza Kamińskiego, pod koniec przemówienia prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy tylko zauważyli go powstańcy, wstali i zaczęli wołać: „Brawo, brawo”.

Owacje powtórzyły się, gdy składał wieniec pod pomnikiem po uroczystej Mszy św. w intencji poległych powstańców, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore.

Delegację Platformy Obywatelskiej składającą wiązanki pod pomnikiem przywitało głuche milczenie.

W homilii ks. abp Migliore podkreślił, że Powstanie Warszawskie, choć z jednej strony było tragicznym i wyniszczającym wydarzeniem historii dwudziestego wieku, to jednak jest „bardzo ważnym i symbolicznym dla historii wielkiego Narodu Polskiego”.

Nuncjusz apostolski przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, który 2 czerwca 1979 r., podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski, powiedział w Warszawie: „Nie sposób zrozumieć tego Narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną, bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta Warszawy, stolicy Polski, która w 1944 r. zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu”.

Ksiądz arcybiskup Migliore powołał się także na Gilberta Keitha Chestertona, który pisząc o patriotyzmie, stwierdził, że najczęściej objawia się on w ofierze krwi, a nawet życia.

– Chesterton dodaje jednak, że równie ważny i trudny jest patriotyzm, który ofiarowuje swojej ojczyźnie prawdę. Prawda i wolność zawsze idą w parze. Żadna z nich nie jest autentyczna i pełna bez drugiej – podkreślił nuncjusz.

We Mszy św. uczestniczyli prezydent Bronisław Komorowski, przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych stolicy, żołnierze, harcerze, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i mieszkańcy stolicy. Bronisław Komorowski mówił o etosie sierpniowego zrywu, komplementując komunistów.

Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz chwaliła się, jak to Warszawa „wyszła z kompleksów, ograniczeń, nie tracąc jednocześnie charakteru miasta niezłomnego, i rozwija się bardzo dynamicznie”.

– Nie tylko pod względem infrastruktury, rozwiązań architektonicznych i komunikacyjnych, ale również jako miasto otwarte, przyjazne ludziom, którzy przecież przyjeżdżają tu z różnych części Polski i zagranicy. Miasto współrządzone przez swoich mieszkańców – stwierdziła prezydent. W reakcji na te słowa część warszawiaków opuściła plac, głośno wyrażając swoje niezadowolenie.

– Nie mam nerwów, by słuchać takich rzeczy – komentował jeden z mężczyzn. Zaznaczył, że przyszedł na plac Krasińskich, by złożyć hołd poległym kolegom, ale cały czas czuje się oszukiwany przez obecne władze i nie może spokojnie słuchać gładkich słów prezydenta Komorowskiego czy prezydent Warszawy.

– Rzeczywistość jest inna od ich ciągłych zapewnień. Nie o taką Polskę walczyliśmy i przelewaliśmy krew – skwitował nasz rozmówca. Po zakończeniu Mszy św. i przemówieniach przed pomnikiem Powstania Warszawskiego odbył się uroczysty Apel Poległych, zaś po nim bardzo ciekawy spektakl „Sierpniowa melodia” w reżyserii Romana Kołakowskiego, w którym w nowej aranżacji przedstawiono najpopularniejsze piosenki śpiewane podczas niemieckiej okupacji i Powstania Warszawskiego. Wykonawcami byli młodzi warszawscy artyści w strojach nawiązujących do powstańczych mundurów.
~z netu

Napisano: 02 sie 2013, 18:39

Na darmo życie straciło 200 tyś młodych ludzi.
A wystarczyło zaczekać chwilę na sowietów.
~Adam

Napisano: 02 sie 2013, 20:25

Chyba masz problem z oceną sytuacji w tamtych czasach?

1. Powstańcy mieli dokładne informacje o tym, że Sowieci wymordowali AK-owców we Lwowie. Mieli więc do wyboru albo czekać na rzeź urządzona przez sowietów albo spróbować wziąć sprawy w swoje ręce.

2. Powstanie miało na celu reaktywację niepodległej Polski, której Rząd w trakcie okupacji przebywał na uchodźstwie w Londynie. Byli przeciwni tworzeni nowej państwowości pod protektoratem Sowieckiej Rosji. \"Wyzwolicieli ze wschodu\" znanych ze szczególnej miłości do Polaków mieli powitać w Warszawie przedstawiciele suwerennego Państwa.

3. W Powstaniu życie straciło ok. 200 tyś ludzi - w tym powstańcy z Armii Krajowej oraz innych ugrupowań: AL, PAL, NSZ oraz ludność cywilna - mieszkańcy Warszawy.

\"A wystarczyło zaczekać chwilę na sowietów\"?

Sowiecki okupant/wyzwoliciel mordował niezłomnych polskich patriotów. Przeciwników więziono, torturowano, wywożono do gułagów i mordowano jeszcze przez wiele lat na terenach dawnej RP i nowej PRL.
~pamiętamy

Napisano: 02 sie 2013, 22:21

Sierpień 1944 - detektorem Polskości?

Już od 69 lat papierkiem lakmusowym istoty tego co polskie jest postawa wobec Powstania Warszawskiego. Wydarzenie jakim było Powstanie Warszawskie miało i nadal ma swoich sympatyków oraz przeciwników. Sympatycy, to Polacy którzy permanentnie opowiadają się za Polską demokratyczną i niepodległą, natomiast przeciwnicy, to osoby dla których te wartości nie są istotne. Reprezentanci tej drugiej opcji wpisują się w dziedzictwo Targowicy. Osoby te włączyły się w tworzenie PRL-u. Nadal są obecne na scenie politycznej współczesnej Polski. Aktualną, bezkarną działalność tych osób zapewnia Układ z Magdalenki i Nocna Zmiana. Wielu już cieszy się życiem pobierając emerytury będące wielokrotnością najniższego wynagrodzenia.

Czy trzeba być Polakiem, żeby zrozumieć czym było i nadal jest Powstanie Warszawskie? Okazuje się, że nie trzeba być Polakiem, aby to zrozumieć... ?

Szwedzi o Powstaniu Warszawskim

Sabaton- Uprising (napisy PL)
https://youtu.be/Y7dRBmMsevk

Sabaton - Uprising Official Video
https://youtu.be/lZUYg4AXSpc
~Polak



  
Strona 2 z 6    [ Posty: 56 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x