IFSW wobec nowego prawa w Ugandzie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 gru 2013, 0:01

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia ustanowiono w Ugandzie nowe prawo, które dyskryminuje społeczność LGBT w tym kraju. Informacje jakie pojawiły się na ten temat w meinstreamowych mediach w Polsce przeważnie trywialuzują fakt łamania podstawowych praw człowieka w Ugandzie. Mocno komentowana była wypowiedź jednego z parlamentarzystów, który nie widzi problemu we wprowadzeniu penalizacji homoseksualnych zachowań seksualnych. Zdaniem tego posła kontrowersyjne mogą być tylko praktyki polegające na umieszczaniu więźniów tej samej płci i tej samej orientacji seksualnej we wspólnych więziennych celach.

Temat nowego prawa w Ugandzie wzbudza niepokój wśród pracowników socjalnych wrażliwych na przejawy dyskryminacji i łamanie podstawowych praw człowieka.
Do Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych IFSW docierają informacje, że przejawy dyskryminacji osób homoseksualnych istniały już przed wprowadzeniem nowego prawa. Jakie są te przejawy dyskryminacji?

Raport \"LGBT Uganda Updates\" (drastyczna fotka)
http://ugandaupdates.weebly.com/1/post/ ... -days.html

W związku z obecną sytuacją społeczności LGBT w Ugandzie, Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych IFSW wysłała do Prezydenta i Premiera Ugandy oficjalne pismo. Prezydent Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych IFSW - dr Gary Bailey wzywa rząd Ugandy do wycofania prawa dyskryminującego osoby homoseksualne.

Pismo IFSW http://cdn.ifsw.org/assets/ifsw_104716-6.pdf

http://ifsw.org/news/ifsw-writes-to-uga ... ality-law/
angoc

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x