klamka zapadła !!! - 2009-06-12 11:38:12
od dłuzszego juz czasu pisze na tym forum, o bredniach jakie wygaduje i wypisuje Dzibar. Czesto nawet posuwałem się do tego aby skierowac Ją do psychiatry i ... niestety ale to nic nie daje. Kompromitacja i żenada to słowa jakich mozna uzyć nie tylko w stosunku do p. Barlik ale do tego całego cyrku pod nazwą IX OKPS. Czy to, że ktos lansuje tej spęd ma oznaczać, że pracownicy socjalni sie z nim utożsamiają. Otóż odpowiedź brzmi, NIE !!!!!nigdy nie był to zjazd faktycznych pracownikóe socjalnych i nigdy nim nie będzie. Pozdrowienia dla głównego lansera p. R. Majera
no smutne dalej tak samo bez zmian - no nic idzie jesień a spać spokojnie widać nie możesz - wpisy o 5 rano
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/incydent ... sina/cdgsx
Jak widać sprawy idą do przodu, świadomość wzrasta, a wszystko co powiedziałam w referacie sprawdza się, więc co ~~smutne to to twój problem, ja drobnymi kroczkami idę przez życie z podniesiona głową i pewnie tego znieść nie możesz, że wszystko tak powoli układa sie w całość, a zaraz okaże się, że przerost formy nad trescią i ambicji doprowadził ciebie do sytuacji w której kręcisz sie w kólko jak chomik nie wiedzac po co tak naprawdę żyjesz
brawo dziba przenikliwość i stanowczośc twoich sądów o inny zupełnie ci nie znanych osobach (wyłacznie po kliku słowach wpisanych na forum) jest porażajaca - życze powodzenie w dalszych osądach innych - kiedyś ktoś chyba mądry powiedział
\"nie osądzaj a nie bedziesz osądzony\" i \"co dajesz to dostaniesz\"
a chomik chyba jest szczęśliwy w przeciwiństwie do ciebie, bo jak widać kręcisz sią w kółko już od bardzo dawna
Polska Konstytucja już w swojej preambule stwierdza istnienie przyrodzonej godności człowieka. Art. 30 Konstytucji charakteryzuje ją jako przyrodzone, niezbywalne i nienaruszalne źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest jedyną konstytucyjną wartością, która nie może być ograniczona i jedną z klauzul generalnych stanowiących podstawę interpretacyjną całego systemu prawa.
Trybunał Konstytucyjny i szereg konstytucjonalistów stoi na stanowisku, że metaklauzula godności człowieka jest pierwotna wobec aktu prawnego, który o niej explicite stanowi, w związku z tym nie może zostać derogowana (usunięta) z systemu prawa.
W polskim Kodeksie cywilnym i Kodeksie karnym
Godność jest dobrem osobistym chronionym przez prawo. Razem z dobrym imieniem składa się na zdefiniowane w art. 23 Kodeksu cywilnego pojęcie czci. Z punktu widzenia Kodeksu karnego naruszenie czyjejś godności jest przestępstwem znieważenia. Sąd Najwyższy RP w wyroku z 21 marca 2007 (I CSK 292/06) stwierdził, iż godnością osobistą jest własne wewnętrzne przekonanie danego człowieka o jego etycznym i moralnym nieposzlakowaniu oraz oczekiwanie czci wobec siebie rozumianej jako pozytywne nastawienia innych osób wobec niego ze względu na społeczne i osobiste wartości, które reprezentuje. Tak rozumiana godność nie podlega wartościowaniu, a jej naruszenie występuje, gdy bez uzasadnionych podstaw, zwłaszcza w obecności osób trzecich, traktuje się kogoś negatywnie i wyraża się o nim w sposób poniżający.
W prawie Unii Europejskiej
Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej uznaje istnienie godności ludzkiej i stanowi, że musi być ona szanowana i chroniona. W rozdziale I zatytułowanym Godność Karta wymienia prawo do życia, prawo do integralności cielesnej oraz zakazuje tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania, karania oraz niewolnictwa i pracy przymusowej.
W prawie międzynarodowym
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, proklamowana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w Rezolucji 217 A (III) z 10 grudnia 1948 r., stwierdza w preambule, iż \"uznanie przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich członków wspólnoty ludzkiej jest podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju świata\", zaś w artykule 1, że \"wszyscy ludzie rodzą się równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.\"