Opinie na temat założeń do zmian w ustawie o pomocy społecznej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 8 z 15    [ Posty: 145 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 gru 2013, 12:49

W dniu 18.12.2013 r. Zarząd Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej spotkał się z Panią Elżbietą Seredyn - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej oraz Panią Krystyną Wyrwicką - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS. Tematem rozmowy były planowane przez Ministerstwo zmiany w systemie pomocy społecznej, a także trwające konsultacje dotyczące przedłożonego projektu założeń w powyższej sprawie.

Efektem spotkania było wspólne uzgodnienie dwóch istotnych rozwiązań:

- Zaproszenie (powołanie) grupy ekspertów, w skład której wejdą przedstawiciele Ministerstwa, związków zawodowych, w tym Federacji, stowarzyszeń i organizacji reprezentujących środowisko pomocy społecznej oraz dyrektorów jednostek pomocowych, związków samorządów lokalnych, ekspertów (naukowców) wskazanych przez stronę rządową oraz społeczną. Pod patronatem MPiPS reprezentanci tych grup wezmą udział w zorganizowanych pod koniec stycznia 2014 r. spotkaniach, których celem będzie przedstawienie pomysłów, wypracowanie i ewentualne uzgodnienie stanowisk co do zmian w systemie pomocy społecznej. Federacja uważa, że spotkania powyższe powinny odbyć się w formie zadaniowej grupy roboczej.

- Wobec szeregu wątpliwości i niejasności środowiska pracowników socjalnych i pomocy społecznej, co do przedstawionych założeń oraz szczegółów ich ewentualnego wdrażania, a także skutków i wpływu na obecnie obowiązujący system pomocy - Federacja przedstawi, a Ministerstwo konkretnie odpowie na najczęściej pojawiające się pytania i obawy dotyczące proponowanych rozwiązań. Pismo z listą pytań zostanie skierowane do Ministerstwa.

Na zakończenie spotkania - Pani Minister na zadane przez przedstawicieli Federacji pytanie o powołanie na nową kadencję Rady Pomocy Społecznej - zadeklarowała, iż nowy skład zostanie zatwierdzony jeszcze przed planowanymi spotkaniami.

Zachęcamy zatem by własne pytania, które przedstawimy w piśmie do Ministerstwa przesyłać tradycyjnie na adres e-mail Federacji: [email protected] lub w komentarzach na naszym profilu FB w terminie do następnego tygodnia.


źródło: http://www.opsursynow-zzp.waw.pl
https://www.facebook.com/federacja.socjalnych

angoc

Napisano: 19 gru 2013, 13:14

skoro twoje słowa Emilko innych ranią to ..... oko za oko, albo zmień podejście do ludzi
~raaaz

Napisano: 19 gru 2013, 15:42

Czyżbyś mówił o sobie?- z postu \" od Ciebie do mnie \" wynika, że nie przebierasz w słowach. Przeczytaj- chyba , że nie pamiętasz co pisałeś???- więc proszę - nie wzbudzaj we mnie poczucia winy, bo mnie mdli.
Po drugie- wszystko ma swoje granice- żarty i humor- także tu : (Adamobójca ,betta ) jest reguła
\"jeśli ten - o kim żartujesz się nie śmieje - to znaczy - że to nie jest żart\"
Po trzecie. Tytuł wątku brzmiał \"Opinie na temat założeń..\"
więc człowiek o normie intelektualnej taki komunikat rozumie i wie - że oznacza to tyle , iż \"mam prawo do wyrażania swojej opinii, zdania ...\"
tak !!?? czy wyrażam się jasno.!

P.S Odpowiadam Ci z grzeczności ..- uszanuj ten gest.~emilka

Napisano: 19 gru 2013, 18:12

O curwa ale kyrk.

Wojenka os;)
~Adam

Napisano: 19 gru 2013, 18:17

Gdybym tyle razy dostała taką informację zwrotną na swój temat jak osoba poniżej to umarłabym ze wstydu. To musi być ICD-10.
~alania

Napisano: 19 gru 2013, 18:31

Tu tylko choroby psychiczne dostrzegam. Ciała macie pulchne ale zdrowe:P
~Adam

Napisano: 19 gru 2013, 18:54

Jeśli ma zaboleć to musisz bardziej sie postarać Emilko! Zapominasz ze mam kilkanaście lat pracy w branży i niejedno słyszałem i widziałem. Jak na razie oceniam Twa ripostę na 2/10
~Adamobojca

Napisano: 19 gru 2013, 19:42

..Lata pracy?- Czyli \"zęby zjadłeś\" w temacie pomocy społecznej.
Nie śledzę Twojej ciekawej kariery zawodowej-ale cieszę się, że niejedno słyszałeś i widziałeś- słusznie jak mniemam.
Recenzja pana , który udaje \"pociesznego nastolatka \" -a w rzeczywistości podtrzymuje protezę w dłoniach jak mówi- niewiele mnie interesuje.
~emilka

Napisano: 19 gru 2013, 20:02

\"Pocieszny nastolatek podtrzymujący protezę w dłoniach\"?!???

Trochę zagubiłem się w Twojej wypowiedzi... To odnosi się do mnie? Chodzi o protezą zębową? Protezę ręki czy... innego członka? ;)
Słowo humoru - nie podtrzymuję! ;) Swoją drogą to nieładnie śmiać się z osób starszych i niepełnosprawnych... Etyczne Supersocjalwoman tak nie postępują! ;)
~Adamobójca

Napisano: 19 gru 2013, 20:30

Ani logiki, ani spójności, nie wspomnę o ortografii w wypowiedziach e...... . Natomiast góra kompleksów, złośliwości, wrogości i nienawiści do ludzi. Przede mną już to wielu zauważyło i opisało. I co? i nic. Musi być bardzo odporna tu: tępa:((
~alania


  
Strona 8 z 15    [ Posty: 145 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x