Projekt - nowe kompetencje pracownika socjalnego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 6    [ Posty: 55 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 31 gru 2013, 0:00


Lista internetowych zagrożeń zmienia się wraz z postępem nowych technologii. By zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom, rodzice muszą mieć świadomość, na jakie zagrożenia narażone są ich dzieci.


Poniżej przedstawiamy wam najpoważniejsze internetowe zagrożenia:

- kontakt z nielegalnymi materiałami (np. przedstawiającymi seksualne wykorzystanie dzieci, rasizm, ksenofobię) lub szkodliwymi treściami (np. pornografia, przemoc),
- uwodzenie za pośrednictwem Internetu (grooming),
- nękanie za pośrednictwem sieci (cyberprzemoc),
- przesyłanie swoich nagich lub półnagich zdjęć,
- kradzież lub nieświadome udostępnianie informacji (np. numerów kart, adresów, haseł itp.).

Warto, by rodzice i nauczyciele zwrócili uwagę młodych internautów na fakt, że większość zasad znanych im z życia offline, obowiązuje także w sieci (zakup kontrolowany poradnik)

~Cyberprzestrzeń

Napisano: 02 sty 2014, 23:40

Ciekawy artykuł ukazał się łamach gazety wyborczej.
Przedstawia uzależnienie nastolatków od komputera. To jest chyba jeden z problemów naszych czasów!


Po zabraniu komputera nastolatki mają objawy odstawienia. Są agresywne, potrafią uderzyć.


http://wyborcza.pl/1,75478,15180127,Po_ ... l#TRrelSST
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 14 sty 2014, 23:27

UWAGA KONKURS - ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI!

Do wygrania gadżety projektu „Zagrożenia cyberprzestrzeni - nowe kompetencje pracownika socjalnego” m.in. pendrive, skórzane pudełko z kolorowymi karteczkami oraz notes.


Aby wygrać wystarczy polubić nasz fanpage \"Zagrożenia Cyberprzestrzeni\", udostępnić post konkursowy na swoim profilu oraz odpowiedzieć na pytanie: czym jest „pharming”? Odpowiedzi przesyłajcie na adres [email protected] do piątku do godz. 12:00, koniecznie w temacie wpisując „Konkurs”. Wówczas wylosujemy zwycięzcę.


Życzymy powodzenia!

\"Zagrożenia Cyberprzestrzeni\"

[IMG]http://images63.fotosik.pl/554/9ea3f6b8d0a7a38c.jpg[/IMG]
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 29 sty 2014, 22:04

UWAGA KONKURS!

Tak jak poprzednio możecie wygrać gadżety naszego projektu.

Aby wygrać wystarczy polubić nasz post, udostępnić go na swoim profilu oraz odpowiedzieć na pytanie: Wymień 6 zagrożeń generowanych przez cyberprzestrzeń .

Odpowiedzi przesyłajcie na adres [email protected] do piątku 31 stycznia do godz. 12:00, koniecznie w temacie wpisując KONKURS. Wówczas wylosujemy zwycięzcę.

Życzymy powodzenia!


post,
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 04 lut 2014, 22:20

Konkurs mam już za sobą. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć w nim udział :)

W ramach rozluźnienia polecamy Wam strasznie fajny filmik.
Ekstra sposób na aktywne spędzenie czasu. Uprawiajmy bubble socer zamiast siedzieć przed komputerem :)
Dużo, dużo śmiechu, poprawa kondycji i redukcja napięcia w jednym :)

SAMO ZDROWIE!!!

Link: http://www.youtube.com/watch?v=8ijop2gU ... e=youtu.be
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 10 lut 2014, 21:29

Przypominamy, że produktem naszego Projektu jest podręcznik. Nasi Projektowi specjaliści opisują w nim m.in:

Cyberprzemoc, czyli agresję elektroniczną oznaczającą prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określają stalkerem.

Powody dla których internetowi chuligani stosują przemoc:
• przeżywanie radości ze zwyciężania, wynikające na przykład z potrzeby potwierdzenia swoje pozycji w grupie, bądź zbudowania swego wizerunku,
• wyrównanie doznanych krzywd,
• zemsta za doznane upokorzenia podejmowana dla odreagowania frustracji spowodowanych np. zakłóceniami funkcjonowania rodziny lub nieprawidłowościami funkcjonowania środowiska szkolnego czy rówieśniczego,
• pozyskanie uwagi otoczenia, wołaniem o pomoc kierowaną do wszystkich, którzy o nich zapomnieli.


Podręcznik można pobrać na oficjalnej stronie projektu.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego projektowego fanpage\'a , na którym umieszczamy różne ciekawostki z świata cyberprzestrzeni, ostrzegamy przed aktualnymi atakami hakerskimi i tym podobne.

Link do FB: www.facebook.com/pages/Zagro%C5%BCenia- ... 322?ref=hl
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 13 lut 2014, 14:13

Jak nas śledzi i działa Google?
http://youtu.be/f9VccKGPXU8
~youtube

Napisano: 18 lut 2014, 18:42

Pamiętacie jeszcze, że głównym celem projektu jest wdrożenie innowacyjnego programu rozwoju przygotowującego pracowników służb społecznych do pracy z rodzinami oraz osobami potrzebującymi pomocy w obszarze zagrożeń generowanych przez cyberprzestrzeń?

Obecnie projekt jest na etapie analiza rzeczywistych efektów etapu testowania, tzn, że wprowadzamy poprawki do podręcznika :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie...było trochę uwag, ale dzięki nim nasz podręcznik będzie naprawdę innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju.

Zaglądajcie do nas na Fanpage - dużo ciekawostek ze świata cyberprzestrzeni.


https://www.facebook.com/pages/Zagro%C5 ... 322?ref=hl
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 11 mar 2014, 22:27

Tematyka zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń, a szczególnie krzywdzenia przy użyciu Internetu, interaktywnych i cyfrowych technologii, uzależnień od komputera, telefonu, gier komputerowych oraz wielu innych problemów świata wirtualnego nie jest w wystarczającym stopniu nagłośniona, dlatego świadomość społeczeństwa w tym zakresie nadal jest bardzo niska. Szczególnie niepokojące wydaje się, że rodzice, opiekunowie, nauczyciele oraz inne osoby pełniące ważne role społeczne, w tym pracownicy socjalni nie posiadają odpowiedniej wiedzy, w jaki sposób rozpoznawać takie problemy jak uzależnienie od środków masowego przekazu, manipulacji w sieci, poszywanie się pod kogoś innego w Internecie, przejmowanie prywatnej treści i zawartości komputera czy też kradzieży i niekontrolowanych wydatków za jego pomocą. Co więcej, osoby te nie potrafią w sposób prawidłowy reagować w przypadku pojawienia się symptomów świadczących o ww. problemach.

I tu pojawia się nasz Projekt i innowacyjne rozwiązanie, które proponujemy. Chcemy dać głównie pracownikom socjalnym, ale też pedagogom i rodzicom narzędzie dzięki, któremu będą potrafili zdiagnozować i zapobiec zagrożeniom generowanym przez cyberprzestrzeń. Po zapoznaniu się z naszym podręcznikiem, będą potrafili pomóc osobie dotkniętej zagrożeniem...
tego m.in. oczekujemy, tego byśmy bardzo chcieli :)

Zapraszamy na naszego Projektowego fanpage\'a, tam znajdziecie dużo ciekawych informacji ze świata nowych technologii i nie tylko.


FB: https://www.facebook.com/pages/Zagro%C5 ... 2104731322
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 17 mar 2014, 20:55

Kiedy ruszacie ze szkoleniami?
~lidka


  
Strona 3 z 6    [ Posty: 55 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x