Projekt - nowe kompetencje pracownika socjalnego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 4 z 6    [ Posty: 55 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 mar 2014, 20:22

W tym roku już nie będziemy organizowali szkoleń. Przewidujemy cykl seminariów nt. zagrożeń cyberprzestrzeni.

Zapraszamy do śledzenie naszego profilu na FB. Tam na bieżąco informujemy o tym co się dzieje w projekcie oraz przedstawiamy ciekawostki ze świata cyberprzestrzeni.

FB: https://www.facebook.com/pages/Zagro%C5 ... 2104731322
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 21 mar 2014, 14:55

Czego szukają kobieta i facet w Sieci?

Jak donosi Gemius, polscy mężczyźni w Internecie najczęściej szukają erotyki. Aż 62% użytkowników portali erotycznych to mężczyźni. Ponadto facetów – jak podaje Gemius – interesują gry komputerowe (61%) i treści, ukazujące się na serwisach przeznaczonych specjalnie dla płci brzydkiej (60%). Kobiety natomiast najczęściej (63%) poszukują informacji z zakresu: zdrowia, domu i rodziny. W Sieci szukają też -według raportu Gemiusa – odzieży (62%) oraz życzeń na specjalne okazje (60%) [Autorka - redaktor prowadzącą sPlay.pl.]

Bardziej przewidywanie chyba być nie mogło, co? Zapraszamy do śledzenia profilu Zagrożenia Cyberprzestrzeni na FB.

FB: https://www.facebook.com/pages/Zagro%C5 ... 2104731322
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 25 mar 2014, 22:20

Agata (lat 26), nauczycielka języka polskiego w liceum w niewielkiej miejscowości. Od dwóch lat zaręczona. Od pewnego czasu wychodząc z domu, odnosiła wrażenie, że ludzie jakoś dziwnie jej się przyglądają. Niekiedy słyszała niezrozumiałe, złośliwe uwagi pod swoim adresem. Miała też dziwne telefony- notorycznie wydzwaniali do niej obcy mężczyźni, którzy chcieli się z nią umówić. Po jakimś czasie okazało się, że ktoś założył bloga , na którym zamieszczono jej zdjęcie ze wszystkimi danymi personalnymi łącznie z numerem komórki. Na stronie widniała informacja, że Agata świadczy za pieniądze usługi erotyczne. W sieci widniał także jej profil, założony na paru portalach randkowych. Wieści o „usługach” rzekomo świadczonych przez Agatę, szybko rozeszły się w jej rodzinnym mieście. Ludzie wytykali ją palcami, śmiali się z niej. Narzeczony zerwał z nią, gdy tylko o wszystkim się dowiedział. Na próżno próbowała mu wytłumaczyć, że jest inaczej. Założycielem strony okazał się jeden z uczniów Agaty. Przyznał, że zrobił to „dla żartu”. W jej obecności usunął bloga i wszystkie konta. To jednak nie za wiele się zdało, bowiem dane ze strony nadal gdzieś krążyły w sieci. Ostatecznie Agata straciła pracę w szkole i zmuszona była przeprowadzić się do innego miasta.

[Fragment artykułu Joanny Malesz]

Miejcie na uwadze, że takie sytuacje się zdarzają...
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 27 mar 2014, 21:37

Biuro Projektu z przyjemnością informuje, że Pan Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej objął nasz innowacyjny i ponadnarodowy projekt PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni - nowe kompetencje pracownika socjalnego patronatem honorowym.Nasz projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
~Cyberprzestrzeń

Napisano: 03 cze 2014, 22:02

Wracamy po 2 miesięcznej przerwie. Jako projekt Unijny mieliśmy kontrolę w czasie, której nie mogliśmy prowadzić żadnych działań informacyjnych.

Niedawno świeża dostawa wjechała do naszego biura! 2000 podręczników "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych". Podręcznik będzie można dostać już 24 czerwca na panelu eksperckim, który odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych WSP im. Janusza Korczaka. ZAPRASZAMY!


Polub nas na Facebooku
Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 12 cze 2014, 10:21

Halo Kochani, serdecznie zapraszamy na panel ekspercki "Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń", który odbędzie się w dn. 24 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Urbanistów 3.
Cyberprzestrzeń

Napisano: 16 cze 2014, 21:59

Panel – debata ekspercka pt. "Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń" 24 czerwca 2014 r.

Zapraszamy na spotkanie osoby biorące udział w procesie kształcenia szerokorozumianego grona pracowników służb społecznych, pracowników służb społecznych m.in. takich placówek jak: ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, miejskie ośrodki pomocy rodzinie, domy opieki społecznej, ośrodki wsparcia, rodzinne domy pomocy, ośrodki interwencji kryzysowej, jednostki specjalistycznego poradnictwa, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicze hufce pracy, świetlice środowiskowe oraz sektor NGO oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych i lokalnych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki społecznej w Polsce.

Termin: 24 czerwca 2014r.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa


Udział w panelu jest bezpłatny a Uczestnicy spotkania otrzymają podręcznik pt. Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych.


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 16 cze 2014, 22:11

Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: [email protected]Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 19 cze 2014, 23:07

Pamiętajcie o naszej debacie! Zapraszamy wszystkich serdecznie 24 czerwca na ul. Urbanistów 3 do Wydziału Nauk Społecznych w Warszawie.

Termin: 24 czerwca 2014r.
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Harmonogram spotkania:
10:00- – 10:30 rejestracja uczestników
10:30 - 11:00 przywitanie uczestników i Ekspertów przez koordynatora projektu p. Joannę Lizut
informacja nt. projektu „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”,
11:00 – 12:30 – debata Ekspertów w odniesieniu do następujących zagadnień:
• Cyberzagrożenia-nowy problem społeczny czy „nowa odsłona” znanych kwestii?
• Wyzwania dla pracy i współpracy pracowników służb społecznych w zakresie przeciwdziałania i zwalczania cyberproblemów,
• Kształcenie pracowników służb społecznych w związku z zagrożeniami świta wirtualnego,
• Networking – nową metodą pracy socjalnej?
12:30 – 13:00 – przerwa kawowa
13:00 – 14:00 – cd. dyskusji i pytania do Ekspertów
14:00 – zakończenie panelu oraz rozdanie certyfikatów


Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: [email protected]

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 25 cze 2014, 21:58

Ciekawe fakty

Nowe technologie otwierają przed młodym pokoleniem wiele możliwości, ale jednocześnie – niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Zagrożeniem często wymienianym w Polsce jest kontaktowanie się w sieci z nieznajomymi – 68 proc. użytkowników w wieku 14-17, z czego 5 proc. osób przyznało, że doświadczenie to okazało się być nieprzyjemnym, zaś 30 proc. spotkało się „twarzą w twarz” z nieznajomym poznanym w sieci*.

*[Badanie nadużywania Internetu przez młodzież w Polsce i Europie wśród młodzieży, Fundacja Dzieci Niczyje]

Więcej ciekawostek na naszym FB :)
Obrazek
Cyberprzestrzeń


  
Strona 4 z 6    [ Posty: 55 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x