Rodzina pomocowa decyzje na swiadczenia dla dzieci

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 18 cze 2014, 10:48

Czy ktoś ma decyzje związane ze świadczeniami na dzieci gdy są w rodzinie pomocowej?

Czy rodzinie zawodowej mam zawiesić wypłat świadczeń? (jaka podstawa/art)
a pomocowej wystawić decyzję przyznającą świadczenie na ten miesiąc?

Nie wiem jak się do tego zabrać.
Moni_ś_ka


Napisano: 18 cze 2014, 11:27

W przypadku gdy rodzina zastępcza ma już przyznane świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dzieci nie ma obowiązku wydawania decyzji rodzinie pomocowej. Podstawę ich wypłaty rodzinie pomocowej stanowi art. 87 ust. 5. Po prostu świadczenie przysługujące rodzinie zastępczej za okres pobytu dzieci w rodzinie pomocowej wypłaca się faktycznie rodzinie pomocowej, bez zmiany dotychczasowych decyzji przyznających te świadczenia.
Weronika22

Napisano: 18 cze 2014, 11:27

W przypadku gdy rodzina zastępcza ma już przyznane świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dzieci nie ma obowiązku wydawania decyzji rodzinie pomocowej. Podstawę ich wypłaty rodzinie pomocowej stanowi art. 87 ust. 5. Po prostu świadczenie przysługujące rodzinie zastępczej za okres pobytu dzieci w rodzinie pomocowej wypłaca się faktycznie rodzinie pomocowej, bez zmiany dotychczasowych decyzji przyznających te świadczenia.
Weronika22

Napisano: 18 cze 2014, 12:07

Ok...Wielkie dzieki.
Na dzieci jest decyzja...myślałam, że trzeba coś z nią kombinować.
Moni_ś_ka

Napisano: 18 cze 2014, 13:27

Mieliśmy takie sytuacje, konsultowaliśmy z radcą prawnym, opinia MPiPS też jest taka sama. Chodzi tylko o "techniczną wypłatę" świadczenia w tym okresie, kiedy dzieci będą przebywać w rodzinie pomocowej. Pozdrawiam.
Weronika22

Napisano: 18 cze 2014, 14:46

Nie za bardzo się z tym zgadzam... a jak się ma do tego art. 88 ust. 1 gdzie jest wyraźnie mowa o rodzinie pomocowej ???
Nie wyobrażam sobie nie wydać decyzji
Tomasz

Napisano: 18 cze 2014, 15:06

"Czy w momencie przejęcia opieki nad dzieckiem pozostającym w pieczy zastępczej przez rodzinę pomocową ma być wydawana decyzja przyznająca świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania (i ewentualne dodatki) dla rodziny pomocowej na czas pobytu dziecka w tej rodzinie ?"

Odpowiedź z MPIPS -
"Co do zasady świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dziecka które przebywa w rodzinie pomocowej nie są przyznawane na podstawie decyzji. Świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka na mocy przepisów samej ustawy jest wypłacane bezpośrednio rodzinie pomocowej (zamiast wypłacać je rodzinie zastępczej). Jednakże mogą istnieć sytuacje, że rodzina zastępcza nie będzie pobierać świadczenia. Wówczas rodzina pomocowa, w celu otrzymania świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, będzie musiała złożyć wniosek, a organ będzie musiał wydać decyzją (art. 88 ust. 1 i 2 ustawo o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej)."
Weronika22

Napisano: 18 cze 2014, 15:07

No ale myśląc tym tokiem co Weronika to decyzja jest...dziecko juz dostaje świadczenie, wniosek został złożony ( przez rodzinę zastępczą).
Więc 88 zostanie spełniony.
Gdyby dziecko nie dostawało świadczeń to wnioskuje o nie rodzina pomocowa. To ma sens.
Moni_s_ka

Napisano: 18 cze 2014, 15:14

No własnie ponoć o to chodzi:)
Weronika22

Napisano: 18 cze 2014, 15:32

Weronika, mogłabyś mi to puścić faksem?
62 79 122 80
Tylko napisz w rogu, że to dla Moniki :-)

Dzieki!
Moni_ś_ka


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny