A masz to w zakresie obowiązków??Jeden PCPR powiedział mi że audyt był u nich i absolutnie pracownik który wystawia decyzję nie może prowadzić windykacji
Pedwnie, u nas tez sie tym zajmuje pracownik socjalny, przeciez teraz ma czesc prac odebranyc, mniej wywiadów, to windykacja moze sie zajmowac. A dopisanie do zakresu to najmniejszy problem.
a dokladnie to:
Czy opłata za pobyt dziecka w pieczy zastępczej podlega egzekucji w trybie przepisów o egzekucji w administracji?
W art. 193 i art. 194 ustawy jest mowa o opłacie za pobyt dziecka w pieczy zastępczej. Opłatę tę powinni co do zasady płacić rodzice dziecka. Brak jest jednak przepisu, który pozwalałby dochodzić zapłaty tej opłaty w trybie przepisów o egzekucji w administracji. Oznacza to zatem, iż nie ma możliwości skorzystania z tego trybu egzekucji. Taką egzekucję można natomiast zastosować przy zwrocie świadczeń nienależnych, gdyż w art. 92 ust. 8 ustawy wyraźnie wskazano, iż należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń pieniężnych podlegają egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Takiego przepisu jednak brak przy opłatach za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.
co Wy na to?
Zgodnie z art. 2 § 1 pkt 1a ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (j. t. Dz. U. 2012 r. poz. 1015) wierzytelności z tytułu opłat za pobyt dziecka w pieczy zastępczej podlegają ściągnięciu przymusowemu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.