Windykacja egzekucja biologiczni

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 04 cze 2013, 13:33

Kto u was zajmuje się upomnieniami, egzekucja i windykacją u rodziców biologicznych pracownik socjalny który wystawia decyzję??
~Xenia


Napisano: 04 cze 2013, 14:10

wszystkim pracownik socjalny.jak zwykle jest od wszytskiego hehe
~Daria

Napisano: 04 cze 2013, 15:57

A masz to w zakresie obowiązków??Jeden PCPR powiedział mi że audyt był u nich i absolutnie pracownik który wystawia decyzję nie może prowadzić windykacji
~Xenia

Napisano: 04 cze 2013, 16:47

mam to w zakresie obowiązków,ale co z tego...
~Daria

Napisano: 06 cze 2013, 13:12

Ale co masz napisane w zakresi? windykacja należności? czy co bo ja nie mam nic na ten temat i nie ma komu się tym zająć
~Xenia

Napisano: 06 cze 2013, 14:09

Pedwnie, u nas tez sie tym zajmuje pracownik socjalny, przeciez teraz ma czesc prac odebranyc, mniej wywiadów, to windykacja moze sie zajmowac. A dopisanie do zakresu to najmniejszy problem.
~Ania

Napisano: 07 cze 2013, 13:03

a propo
http://www.
ustawaowspieraniurodziny.pl/zapytaj-eksperta/45-dzial-vii-zasady-finansowania-wspierania-rodziny-i-systemu-pieczy-zastepczej
~Daria


Napisano: 07 cze 2013, 13:05

a dokladnie to:
Czy opłata za pobyt dziecka w pieczy zastępczej podlega egzekucji w trybie przepisów o egzekucji w administracji?

W art. 193 i art. 194 ustawy jest mowa o opłacie za pobyt dziecka w pieczy zastępczej. Opłatę tę powinni co do zasady płacić rodzice dziecka. Brak jest jednak przepisu, który pozwalałby dochodzić zapłaty tej opłaty w trybie przepisów o egzekucji w administracji. Oznacza to zatem, iż nie ma możliwości skorzystania z tego trybu egzekucji. Taką egzekucję można natomiast zastosować przy zwrocie świadczeń nienależnych, gdyż w art. 92 ust. 8 ustawy wyraźnie wskazano, iż należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń pieniężnych podlegają egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Takiego przepisu jednak brak przy opłatach za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.
~Daria

Napisano: 13 cze 2013, 14:52

co Wy na to?
Zgodnie z art. 2 § 1 pkt 1a ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (j. t. Dz. U. 2012 r. poz. 1015) wierzytelności z tytułu opłat za pobyt dziecka w pieczy zastępczej podlegają ściągnięciu przymusowemu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

~mmm


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny