Widzę Adasiu, że w poprzednim topiku nie wyszła ci prowokacja to zaczynasz z innej mańki. Jak widać po twojej działalności IPN jeszcze długo będzie miał co robić.
To jest nic innego, jak tylko odwracanie uwagi od \"osiągnięć\" rządu. Nie wiem czy zauważyliście, że Adam najpierw próbował zniechęcić do krytykowania rządu i do pisania o polityce. Gdy mu to nie wyszło to próbuje wrzucać tematy zastępcze.
Niech każdy sobie sam odpowie, komu tak bardzo zależy na wygaszeniu krytyki rządu.
Arthur Leonard Schawlow, fizyk: 1981 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
\"Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne... Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu...
Mamy szczęście, że mamy Biblię a szczególnie Nowy Testament, który mówi nam tak wiele o Bogu w szeroko dostępnych ludzkich kategoriach.\"
Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., \"Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens\" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 105, 107
Albert Szent-Györgyi von Nagyrapolt, biochemik: 1937 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
\"Większość reakcji biologicznych to reakcje łańcuchowe. Aby móc wzajemnie oddziaływać na siebie w łańcuchu, te dokładnie zbudowane molekuły muszą być do siebie idealnie dopasowane, tak jak koła zębate w szwajcarskim zegarku. Skoro jednak tak to wygląda, więc jak taki system może się w ogóle rozwinąć? Bo jeżeli którekolwiek z poszczególnych kół zębatych w tym łańcuchu zostanie zmienione, wtedy cały system musi po prostu stać się niezdatnym do działania.\"
\"Twierdzenie, iż można go ulepszyć poprzez przypadkową mutację jednego ogniwa... [jest] jak twierdzenie, że mógłbyś ulepszyć szwajcarski zegarek rzucając nim o ziemię i zginając w ten sposób jedno z jego kół lub osi. Aby uzyskać lepszy zegarek, wszystkie koła muszą zostać zmienione jednocześnie, żeby znowu dobrze do siebie pasowały...\"
\"Wszystko to musiało być rozwinięte jednocześnie, co, jako przypadkowa mutacja, ma prawdopodobieństwo zero.\"
Albert Szent-Györgyi, \"Drive in Living Matter to Perfect Itself\", Synthesis I, Vol. 1, No. 1 (1977), str. 18-19
Charles Hard Townes, fizyk: 1964 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
\"Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu [inteligentnego] projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.\"
Greg Easterbrook, \"Of lasers and prayer\", Science, Vol. 277, 15 sierpnia 1997
Harold Clayton Urey, chemik: 1934 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
\"My wszyscy, którzy badamy pochodzenie życia odkrywamy, iż im bardziej się w nie zagłębiamy tym bardziej odczuwamy, że jest ono aż nadto złożone, by mogło wyewoluować w jakimkolwiek miejscu.\"
z wywiadu w \"Christian Science Monitor\" z 4 stycznia 1962
George Wald, biochemik i fizjolog: 1967 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
\"Myślę, że naukowiec nie ma innego wyboru, jak tylko podejść do problemu genezy życia poprzez hipotezę samoistnego wytworzenia się... Wystarczy jedynie rozważyć ogrom tego zadania wyewoluowania pierwotnego życia z materii nieorganicznej, by przyznać, że samoistne wytworzenie się żywego organizmu jest niemożliwe. Jednak, oto jesteśmy - w wyniku, jak wierzę, samoistnego wytworzenia się.\"
\"Torch\", 7/75, str. 13
Nie do ciebie należy ocena w jaki sposób inni służą Bogu. Jedynym uprawnionym do tej oceny jest sam Bóg. Twoja postawa przypomina hydraulika, który rości sobie prawo do przeprowadzania operacji neurochirurgicznych. Odpuść sobie ateisto i przestań mącić.
Ze strony Adama nie ma żadnego dążenia do poznania. Jego celem jest jedynie zrobienie rozpi..dziuchy. On szuka wyłacznie jakiegoś punktu zaczepienia by zacząć opluwać. Na szczęście został totalnie olany i nie może sobie poużywać.