Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej ws. planowanych zmian, które wprowadzi nowelizacja ustawy o pomocy społecznej. Pismo do MPiPS z dn. 3 lutego 2014 roku.
Moim zdaniem powinny zostać opublikowane przez MPiPS nowe założenia do zmian w ustawie o pomocy społecznej. Nowe założenia, uwzględniające przyjęte przez autorów nowelizacji postulaty zgłaszane w trakcie konsultacji. Obecnie wiemy tyle, że nie będzie nowej ustawy, tylko nowelizacja istniejącej. Znamy wyjściowe założenia, natomiast nie znamy założeń znowelizowanych! Wiemy już, że nie będzie dalszej debaty nad założeniami do zmian ustawy oraz to, że dalsze prace będą konsultowane z Radą Pomocy Społecznej. Nadal nie znamy autorów projektowanych zmian. Wiadomo, że są nimi pracownicy MPiPS oraz tajemniczy eksperci/ekspertki. Podobno projektowane zmiany mają związek z realizacją projektu \"Standardy w Pomocy\".
Chwali się ekspertyzami na zajęciach ze specjalizacji w Bielsku niejaka Aurelia Włoch. Zapamiętajcie komu zawdzięczać będziecie \"nową jakość\" pracy...
2013-09-30 09:40
założenia do zmiany ustawy o pomocy społecznej
wysłane przez ~Darek dnia 2013-09-30 09:40:00
~Darek
Dzień dobry,
chciałbym prosić administratora do założenia na głównej stronie działu np. Opinie lub konsultowanie lub interpretacja aktów prawnych. Chodzi mi dokładnie o to aby wszyscy mogli wyrazić swoje zdanie na temat (tym razem) przygotowywanej nowej ustawy o pomocy społecznej. https://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-ak ... polecznej/
Pozdrawiam ze słonecznego Elbląga
+ dodaj odpowiedź
2013-11-25 23:01
Re: założenia do zmiany ustawy o pomocy społecznej
wysłane przez ~Mek dnia 2013-11-25 23:01:20
W piątek w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się seminarium \"Modernizacja pieczy społecznej: Wykorzystanie środków unijnych w zakresie przejścia od opieki instytucjonalnej do opieki świadczonej na poziomie lokalnym\".
Opieka instytucjonalna np. nad osobą starszą czy dzieckiem oznacza dla podopiecznego izolację i wyrwanie go ze środowiska. Deinstytucjonalizacja i dopasowanie opieki do indywidualnych potrzeb to kierunek, w którym chcemy iść - mówi wiceminister pracy Elżbieta Seredyn.
Wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbieta Seredyn mówiła, że jest to kierunek, w którym resort chce iść. Przypomniała, że trwają prace nad nowelizacją ustawy o pomocy społecznej, która ma zmodernizować obecny system. Jej zdaniem należy wykorzystywać to, co obecnie już dobrze funkcjonuje, rozwijając równocześnie formy opieki środowiskowej i dopasowując ofertę do potrzeb beneficjantów.