Wywiad a ochrona danych osobowych - Uzależnienia, Bezdomność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
świetlice środowiskowe w 2015 r.? Zachowaj trzeźwy Umysł Szkolenie- kontrola przedsiębiorców sprzedających alkohol przez GKRPA organizacja koloni programem terapeutycznym leczenie z.stały-alkohol

Napisano: 09 sty 2009, 0:22

Tworzymy tzw. kwestionariusz na potrzeby Komisji RPA, czy powinien zawierać formułkę dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Komisji ?
~???


Napisano: 20 sty 2009, 16:46

Jeżeli tworzycie własny druk wywiadu, kwestionariusza, który będzie używany do pracy z problemem /obracanie danymi pomiędzy GOPS, Policja, Sąd itp/ lepiej jest zaopatrzyć druk w niezbędną \"formułkę\" gdyż przesyłamy go czasami do sądu itp. Należy na formułce zgody na przetwarzanie danych osobowych wpisać nie tylko GKRPA, ale też i te inne organizacje.

Zawsze lepiej się zabezpieczyć.
~Jasiek

Napisano: 04 lut 2009, 9:59

Zgłoszony na leczenie będzie podpisywał Ci tą zgodę? Trochę dziwne.
~Danka

Napisano: 04 lut 2009, 23:05

u nas wywiad przeprowadza prac. socj w środowisku- zbiera info od rodziny, sąsiadów, policji- osoba zgłoszona przychodzi na rozmowę i..opowiada..kto ma podpisać \"niezbędną formułkę\" ????
~xxx

Napisano: 05 paź 2010, 18:13

W osrodku organizujemy od niedawna rózne formy pomocy i wsparcia dla mieszkanców, ta część naszej pracy zaczyna sie rozwijać (poradnictwo psychologiczne, prawne, zajęcia dla młodzieży i dzieci - finansowane z budżetu gminy lub ze srodków stowarzyszenia, które jest naszym partnerem, ale nie głównym realizatorem). Mam jednak wątpliwości, czy korzystanie z takich form pomocy wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wczesniej u zainteresowanej osoby / rodziny wywiadu przez pracownika socjalnego i przyznania na jego podstawie pomocy w postaci pracy socjalnej (bez decyzji oczywiście), co pozwala nam zgodnie z art. 100 ustawy przetwarzać dane osobowe, czy też należy pobierać od zainteresowanych jedynie pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych w stosownym zakresie i zarejestrować w GIODO nowy zbiór (watpliwość dot. oczywiście tych sytuacji, gdy zgłasza się np. po poradę rodzina, które nie korzysta i nie chce korzystać ze świadczeń pomocy społecznej (pieniężnych, usług lub w naturze) i nie funkcjonuje ona w zbiorze, który juz posiadamy)?
~nowy pracownik OPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x