Zmiana schroniska - Uzależnienia, Bezdomność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 17 lip 2012, 20:47

Witam. Mam pytanie odnośnie os.bezdomnej. W chwili obecnej osoba ta przebywa w Schronisku, w którym są wysokie koszty pobytu, które oczywiście pokrywane są przez nasz OPS. Moje pytanie dotyczy tego, czy mogę w drodze decyzji czy pisma zmienić miejsce Schroniska na inną Noclegownię, w której koszty są znacznie niższe. Wiem że jest przepis odnośnie oszczędności środków publicznych, czy mogę się na niego powołać? Jak powinien wyglądać wzór takiego pisma?
~prac.socj.


Napisano: 19 lip 2012, 10:16

a masz wydaną decyzję na pobyt w schronisku? jeżeli tak to do kiedy? jeżeli nie, to ops może przenieść osobę bezdomną do innej placówki za którą i tak płaci
my na szczęście nie wydajemy decyzji w tym zakresie, umieszczamy na podstawie skierowania:))
~Beata

Napisano: 25 lip 2012, 18:38

u nas skierowanie do schroniska / pokrycie kosztów pobytu w tym jest nocleg plus gorący posiłek/ przyznawane jest decyzją. Ze względu wzrostu liczby bezdomnych i ograniczoną liczbę środków na ten cel nie wszystkich kierujemy do schroniska, ale mamy darmową noclegownię i bezdomnych w wieku aktywności zawodowej kierujemy do noclegowni. Napotykamy na dość duży opór kierowanych do noclegowni do, której nie chcą iść. Idą ,, w siną dal,, część z nich prosi o zasiłki okresowe i idą do schroniska. Nie starcza im na utrzymanie i są zmuszeni dorobić. Bezdomni, którzy ze względu stanu zdrowia, wymagający aktywizacji, większego wsparcia / są też w tej grupie ludzie młodzi, bezrobotni/ z zasiłku okresowego w części opłacają schronisko i otrzymują zasiłki celowe na wyrównanie opłat i zakup niezbędnych rzeczy.Taki podział zrobiliśmy za zgodą klientów, bo nie starczy na zimę. Sporo pomaga bezdomnym u nas organizacja pozarządowa Emaus i grupę bezdomnych wzięli całkowicie na swoje utrzymanie. Jest z pieniędzmi krucho i to bardzo na bezdomnych. Kto nie pracuje z bezdomnymi ten nie zrozumie i twierdzę, że mają najgorzej osoby chore, niepełnosprawne.
~MAGDA11



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x