Do czego dąży Tomasz Terlikowski? - HYdE PaRK

  
Strona 9 z 15    [ Posty: 142 ]


Napisano: 09 kwie 2015, 10:46

"mamy XXI wiek a dalej niektórzy nie wiedzą o komunistycznych/lewicowych zbrodniach."
A kto broni te "lewicowe zbrodnie"? Dobry żart. Jak się chce bronic prawicowe zbrodnie to się je szybciutko zasłania zmyślonymi obrońcami "lewicowych zbrodni" albo w ogóle przedstawia jako prawicowe. Ktoś tu napisał że komuna to super fajny system był? Ale jak się jest prawakiem to tak trochę głupio pisać że Hitler też prawak i by zachować jak to zresztą w prawicowej naturze leży jak najlepsze zdanie o własnej osobie trzeba kłamać na temat hitleryzmu.
Ciekawe od kiedy to NSDAP stała się lewicowa? Prawaki powinny w końcu przestać bredzić o lewicowości nazistów, tylko się tym ośmieszają.
...


Napisano: 14 kwie 2015, 15:32

naziści, czyli partia NSDAP:
NarodowoSOCJALISTYCZNA Niemiecka Partia Robotników

socjlaizm zawsze (zarówno w wersji pobożnej jak i bezbożnej, międzynarodowej jak i narodowej) jest ideologią prawicową :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kropki

Napisano: 14 kwie 2015, 15:46

"Podstawą ideologii był volkizm stanowiący jeden z ważnych elementów dotychczasowej myśli konserwatywnej Niemiec. Stąd też ideologicznie założenie NSDAP określane są często jako prawicowe"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...

Napisano: 14 kwie 2015, 22:11

najważniejszymi cechami oceny systemu jest sotsunek do wolności, własności i religii. Reszta to poboczne


stosunek prawicy do religii - pozytywny
stosunek nazizmu do religii - wrogi (SS tworzy własną religię)
stosnek lewicy do relii - od negatywnego do skrajnie wrogiego.

stosunek prawicy do własności (zakładów pracy) - własność jest świętością
stosunek nazizmu do własności - ograniczanie własności, częściowe upaństwowienie zakładów pracy
stosunek lewicy - ograniczanie własnosności przyjmujące różne formy

Stosunek do wolności prawicy - człowiek jest istotą wolną, indywidualzim, swobodny rozwój z poszanowaniem praw innych
stosunek nazizmu - człwoiek jest włanością państwa, tworzenie nowego człowieka
Stosunek lewicy do wolności - od skrjnego podporządkowania człowieka interesowi ogółu (jednostak zerem masa wszystkim - komunizm) do skrajnego libertanizmu, zawsze jednak tworzenie nowego czlowieka.

Jak zrozumiesz to odpisz. Ale wątpię nie tylko byś to zrozumiał, ale i nawet potrafił wykazać jakie cechy prawicowe miał nazizm.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkizm
nie miał nic wspólnego z konserwatyzmem. Był tylko prądem popularnym w wyższych sferach.
wafen ss

Napisano: 14 kwie 2015, 22:54

każdy ma prawo mieć własne zdanie. Generalnie nuda.
kaśka?

Napisano: 15 kwie 2015, 7:39

https://www.historycy.org/index.php?showtopic=20737


https://www.goldenline.pl/grupy/Zaintere ... wa,194097/ :
NSDAP jak i ruch Narodowo Socjalistyczny był ruchem lewicowym,gdyż:

-głosił solidaryzm społeczny. Równość i jedność wszystkich klas
i warstw społecznych.W Rzeszy człowiek lojalny lecz niewykształcony, mógł zajść wysoko w strukturze partyjnej ,życiu zawodowym, wojskowym.
Na wiecach i paradach obok maszerujących żołnierzy maszerowali robotnicy z kilofami i łopatami.Podkreślano na każdym kroku ,jak ważni są prości ludzie(liczne plakaty propagandowe)

-W 3 Rzeszy było podejście kolektywistyczne do obywateli, każdy miał pracować na rzecz Ojczyzny: chłop, robotnik ,żołnierz, nauczyciel,urzędnik, każdy miał włożyć jakiś wkład w rozwój kraju.

-NSDAP wywodziła się z DAP- Niemieckiej Partii Robotniczej(nazwa mówi sama za siebie)

-Władza w ideologi NS pochodziła od ludu, Wódz-Fuhrer wyrażał wole ludu.( w kręgach prawicowych uważa sie ,ze władza pochodzi od Boga)

-III Rzesza odwoływała się do "Volku"(ludowości), pogańskich obrzędów,i zwyczajów wiejskiej ludności - jako składnika kultury niemieckiej

-Hitler gardził bardzo arystokracją, która przecież jest ważnym składnikiem prawicy.(Organizowano wspólne posiłki robotników z arystokracją i wyższymi urzędnikami - podkreślanie solidaryzmu społecznego)

-Ideologia Narodowo - Socjalistyczna jest ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA, pogańska, oparta na rasizmie, darwinizmie społecznym , kulcie wojny

-III Rzesza była państwem bardzo socjalnym(wystarczy poczytać program NSDAP w "Mein Kampf") Państwo interweniowało w gospodarkę, kontrolowało eksport i import towarów do kraju. Powstawały państwowe zakłady przemysłowe.Wprowadzono roboty publiczne.
Należy też pamiętać,że również prywatna działalność nie została zakazana, wiec ustrój gospodarki był mieszany, socjalizm + kapitalizm (albo lekka forma socjalizmu jeśli mogę tak to nazwać).

Nie należy NSDAP łączyć ze współczesną lewicą, która głosi tolerancje wobec zażywania narkotyków, małżeństw homoseksualistów, adopcji przez nich dzieci itd, społeczeństwa multikulturowego... Ideologia lewicowa cały czas ewulowała.
No może jeden element wspólny z lewicą współczesną - NSDAP wprowadziło eutanazję pod przymusem tylko dla jednostek chorych psychicznie.(Współczesna lewica wprowadziła dobrowolną eutanazje) No i współczesna lewica (jak i władze 3 Rzeszy) wyraża się krytycznie o religii katolickiej.

-NSDAP to socjalizm+rasizm+nacjonalizm+szowinizm+imperializm
Ustrój nazistowski panował tylko i wyłącznie w Niemczech i żadnym innym państwie.
Mimo,że III Rzesza nie było czysto socjalistycznym państwem a Hitler był pragmatykiem politycznym to
osobiście widzę więcej elementów LEWICOWYCH(podałem wiele przykładów) niż prawicowych w NSDAP.
hist


Napisano: 15 kwie 2015, 13:00

zamiast argumentów obrazki nie na temat. Zdjęcia kompletnie bez sensu. Rozumiem, że jak wkleję ci zdjęcie komunistów w kościele to też będą prawakami. Żałosny sposób "myślenia". Bardzo żałosny.
Wiedza historyczna na poziomie zerowym. Poczytaj sobie o teologi wyzwolenia, księżach patriotach itp. To pewnie też byli prawicowcy. Każdy kto chodzi do kościoła to prawicowiec. Wprawdzie bardzo dziwne kryterium....

Tekst za trudny by się do niego odnieść.
W latach 1939-1945, na skutek działań okupanta niemieckiego, zginął co czwarty obywatel polski. Polska, w porównaniu do innych krajów okupowanych przez III Rzeszę, straciła na każdy 1 tys. obywateli – 220 osób (USA – 2,9, Belgia – 7, Wielka Brytania – 8, Francja – 15, Holandia – 22, ZSRR – 116 obywateli). Spośród warstw wykształconych społeczeństwa i inteligencji, w Polsce zginęło:

39% lekarzy
33% nauczycieli szkół niższych szczebli
30% naukowców i wykładowców wyższych uczelni (700 profesorów)
28% księży
26% prawników[5]
Duchowni i ludzie kościoła[edytuj | edytuj kod]
Imię i nazwisko Życie Przyczyna śmierci Zawód
Ignacy Antonowicz 1890-1941 zamordowany w KL Auschwitz ksiądz, Sługa Boży Kościoła katolickiego
Roman Archutowski 1882-1944 zmarł w obozie Majdanek ksiądz, historyk, pedagog, organizator pomocy dla Żydów, regens Seminarium Duchownego w Warszawie
Paweł Ambroży Barański 1885-1942 zmarł w obozie KL Dachau misjonarz ze Zgromadzenia Ducha Świętego
Jan Bojarczak 1905-1941 rozstrzelany w Kamieńcu Podolskim ksiądz
Feliks Bolt 1864-1940 zmarł w obozie Stutthof ksiądz, polityk, poseł na Sejm Ustawodawczy (1919-1922), senator RP (1922-1927 i 1930-1935)
Juliusz Bursche 1862-1942 zmarł w więzieniu Gestapo w Berlinie pastor, biskup i superintendent Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce
Edmund Bursche 1887-1942 zmarł w szpitalu policyjnym w Berlinie pastor, teolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1937)
Józef Chudziński ?-1939 zamordowany na terenie koszar w Tczewie ksiądz, działacz Stronnictwa Narodowego na Pomorzu
Edward Detkens 1888-1942 zmarł w obozie Dachau ksiądz, duszpasterz akademicki w Warszawie
Ignacy Dobiasz 1880-1941 zamordowany w obozie Auschwitz ksiądz, salezjanin, błogosławiony Kościoła katolickiego
Józef Florko 1915-1945 zamordowany podczas marszu śmierci z obozu Bergen-Belsen ksiądz, Sługa Boży Kościoła katolickiego
Leon Furmanowicz 1878-1942 zamordowany w obozie Dachau ksiądz, naukowiec-bibliofil, kanonik gnieźnieński, kolekcjoner ekslibrisów
Krystyn Gondek 1909-1942 zmarł w KL Dachau duchowny katolicki, prezbiter
Władysław Goral 1898-1945 zmarł w obozie Sachsenhausen ksiądz, biskup sufragan lubelski
Tadeusz Jachimowski 1892-1944 rozstrzelany podczas powstania warszawskiego ksiądz, dziekan Wojska Polskiego, doktor filozofii, tajny szambelan Jego Świątobliwości, kanonik honorowy kielecki, naczelny kapelan Armii Krajowej.
Paweł Kirstein 1883-1939 rozstrzelany w egzekucji masowej w Tczewie ksiądz, dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie
Maksymilian Kolbe 1894-1941 zmarł w obozie Auschwitz ksiądz, franciszkanin, założyciel i gwardian klasztoru w Niepokalanowie
Edward Kosibowicz 1895-1944 rozstrzelany podczas powstania warszawskiego ksiądz, pisarz, antropolog, superior zakonu jezuitów w Warszawie
Alicja Jadwiga Kotowska 1899-1939 zamordowana w Piaśnicy przełożona Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, dyrektorka gimnazjum i liceum żeńskiego w Wejherowie
Michał Kozal 1893-1943 zginął w obozie Dachau ksiądz, biskup sufragan wrocławski
Gustaw Manitius 1880-1940 zamordowany w Forcie VII w Poznaniu pastor i superintendent Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce diecezji poznańsko-pomorskiej, senior zboru w Poznaniu
Alfons Mazurek 1891-1944 zastrzelony podczas przymusowej pracy przy kopaniu okopów w Nawojowej Górze ksiądz, karmelita, przeor klasztoru w Czernej
Bonawentura Metler 1866-1939 zamordowany podczas pacyfikacji wsi Parzymiechy ksiądz, proboszcz parafii w Parzymiechach, astronom, przyrodnik
Władysław Miegoń 1892-1942 zmarł w obozie Dachau ksiądz, kapelan Dowództwa Floty w Gdyni
Franciszek Nogalski 1911-1939 zamordowany w Rudzkim Moście ksiądz, wikary parafii w Raciążu
Antoni Julian Nowowiejski 1858-1941 zginął w obozie koncentracyjnym Soldau (KL) w Działdowie ksiądz, historyk, biskup ordynariusz płocki
Józef Prądzyński 1877-1942 zamordowany w obozie Dachau ksiądz, senator, działacz społeczny i konspiracyjny, duszpasterz akademicki w Poznaniu
Józef Roskwitalski 1893-1939 rozstrzelany w egzekucji masowej w Tczewie ksiądz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
Franciszek Rosłaniec 1889-1942 zginął w obozie Dachau ksiądz, biblista, profesor i dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Warszawskiego
Edmund Roszczynialski 1888-1939 zamordowany w Cewicach koło Lęborka ksiądz, dziekan dekanatu wejherowskiego, proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Wejherowie, działacz społeczno-kulturalny i charytatywny
Zygmunt Rydlewski 1868-1941 zmarł w obozie dla internowanych w Lubiniu misjonarz Zgromadzenia Ducha Świętego, kapelan Armii gen. Józefa Hallera we Francji, dyrektor Domu św. Józefa dla synów obrońców Ojczyzny im. gen. J. Hallera w Bydgoszczy, superior Domu zakonnego w Puszczykówku koło Poznania
Jan Salamucha 1903-1944 rozstrzelany podczas powstania warszawskiego ksiądz, filozof, logik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Walter Schütt 1872-1939 rozstrzelany w egzekucji masowej w Tczewie ksiądz, kanclerz diecezji chełmińskiej
Piotr Sosnowski 1899-1939 zamordowany w Rudzkim Moście proboszcz parafii w Bysławiu, dziekan dekanatu tucholskiego
Tadeusz Styczyński 1870-1942 zginął w obozie Dachau ksiądz, działacz społeczno-polityczny, kanonik kapituły gnieźnieńskiej
Emil Szramek 1887-1942 zginął w obozie Dachau ksiądz, działacz ludowy na Śląsku, prezes Śląskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
Jόzef Szydzik 1871-1939 Zamordowany obozie dla internowanych w Bydgoszczy ksiądz infułat, działacz ruchu narodowego, delegat na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu, budowniczy Kalwarii Wielewskiej
Jan Świerc 1877-1941 zamordowany w obozie Auschwitz ksiądz, salezjanin, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach, błogosławiony Kościoła katolickiego
Stanisław Trzeciak 1873-1944 zamordowany podczas powstania warszawskiego proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Warszawie, teolog, publicysta
Leon Wetmański 1886-1941 zginął w obozie koncentracyjnym Soldau (KL) ksiądz, biskup sufragan płocki
Władysław Wiącek 1910-1944 rozstrzelany podczas powstania warszawskiego ksiądz, jezuita, duszpasterz i ceniony kierownik duchowy
Bolesław Witkowski 1873-1939 zamordowany w Piaśnicy proboszcz w Mechowej, dziekan dekanatu puckiego, poseł na Sejm RP, inicjator założenia Banku Ludowego w Pucku
dasdfasf


  
Strona 9 z 15    [ Posty: 142 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies) tylko zgodnie z zasadami opisanymi w polityce cookies Rozumiem