Dodatek się należy jeżeli większość swojego czasu pracownik socjalny pracuje w terenie (tam są jakieś procenty ale nie pamiętam dokładnie jaki wymiar).
Kiedyś były te \"procenty\" a dokładnie było ich 50, ale w nowych przepisach \"procenty\" już nie obowiązują.
W ogóle wg. nowej ustawy zaczyna pojawiać się problem z podstawą naliczenia wynagrodzenia prac. socjalnemu w p.o.w.
W ustawie się pojawia (powalczyliśmy o to na podkomisji), jako osoba mogąca pracować z dziećmi w placówce, ale nie do końca wszędzie prawnicy sejmowi go ujęli w przepisach.
Pozdr.
\"Z dniem 1 stycznia 2012r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która uchyliła w ustawie o pomocy społecznej regulacje dotyczące rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo - wychowawczych. Dlatego też placówki opiekuńczo - wychowawcze straciły status jednostek organizacyjnych pomocy społecznej (dodatek należy sie pracownikom socjalnym zatrudnionym w SAMORZĄDOWYCH JEDNOSTKACH ORGANIZACYJNYCH POMOCY SPOŁECZNEJ). Brak jest więc przesłanki w takiej jednostce do wypłaty dodatku dla pracownika socjalnego.
W opinii tut. Departamentu nie ma przeszkód, aby taki dodatek ustalił pracodawca w ramach regulaminu wynagradzania(...). Dodatek ten musiałby być finansowany ze środków własnych powiatu.\"