Szukam i szukam czegoś, co by nam ułatwiło życie, a tu... tylko coraz więcej papierologii, a coraz mniej czasu na realna pracę z dziećmi. A praca z rodziną? Cele niemalże niemożliwe do zrealizowania, jak poczytałam założenia MOPS-ów, GOPS-ów itp, to... hmmm. życzę powodzenia i zrealizowania z tego choćby dziesięciu procent.. Zabieram się do pisania..
u mnie tak jak pisze panzer no i słusznie pisze gocha jak mozna pisać NOWE plany pomocy co pół roku ??? Można je jedynie mosyfikować , dlatego tak waźne jest stworzenie dobrego i precyzyjnego PLANU dla dziecka!
Plan pomocy dziecku jest modyfikowany w zależności od zmieniającej się sytuacji dziecka lub jego
rodziny, nie rzadziej niż co:
1) pół roku — w przypadku dziecka umieszczonego
w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub w regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej;
2) 3 miesiące — w przypadku dziecka umieszczonego
w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym.
MODYFIKOWANY nie tworzony na nowo !!!!!!!!!
Pozdrowienia.
ustawa i rozporządzenie modyfikuje się to co rzeczywiście tego wymaga, Część rzeczy się zrealizowało więc nowe trzeba napisać a część jest taka sama więc to się zostawia ot i już cała różnica nie przepisujesz całości tylko jak sama nazwa mówi modyfikujesz to co do modyfikacji się kwalifikuje
może warto pokazać rozporządzenie z odpowiednim paragrafem:) może się dyrekcja nie zapoznała w tym roku tak uprościłam i bardziej \"po ludzku\" plan przygotowała i też bałam się że akceptacji nie będzie ale jednak:) i robimy w końcu coś co jest zgodne z rzeczywistością a nie kupę wymyślanych rzeczy. Warto próbować
no to moi kochani spytajcie sie takiego dyrektora co to jest cel długoterminowy !
Bo na pewno nie mozna go zmieniać co pół roku !
Ani powtarzać za każdym razem !
Kurcze czasami się zastanawiam czy ktoś kto jest na stołku przestał logicznie myśleć ? Albo czytać ze zrozumieniem z odrobiną logiki?