Mamy wolność słowa. Czym innym jest jednak głoszenie poglądów, a czym innym narzucanie ich w formie prawa całemu społeczeństwu.Elmer pisze:2. rozumiem, że w imię tej neutralności nie mogą ani głosić swoich poglądów ani wcielać ich w życie? A kto będzie decydował gdzie są granice neutralności? Religia zawsze (i tak jest do tej pory) miała wpływ na prawo.
Nie jestem zwolennikiem aborcji. Nasza ustawa antyaborcyjna jest jednak bardzo restrykcyjna przewidując 3 sytuacje dopuszczalności przerwania ciąży, w których w mojej ocenie jest to całkowicie uzasadnione. I o Polsce, a nie o USA teraz rozmawiamy.3. https://www.nazaret.iap.pl/index.php/3/r ... -czlowieka
cyt.: "a uważam że płód niezdolny do życia poza organizmem matki trudno uznać za człowieka".
pomijając już to, że płód/dziecko rzadko zdolne po 9 miesięcznej ciązy jest zdolne do życia poza organizmem matki (samo nie przeżyje) to polecam poczytać o aborcji przeprowadzanej w 8 miesiącach ciąży (chociażby w tak cywilozwanym kraju jak USA)
tutaj też ciekawy link (zwłaszca o pewnym precedensie opartym na kłamstwie)
https://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x17736/ ... -zyczenie/
Poza przypadkami chorób i dysfunkcji, dziecko po 9 miesięcznej ciąży jest bezsprzecznie zdolne do życia poza organizmem matki, oczywiście nie samodzielnego, ale nie o tym pisałem.
Do życia poza organizmem matki zdolne są znacznie młodsze płody, czego dowodzą porody nawet w 25 tygodniu ciąży.
Wystarczy przejść się na dobry oddział neonatologii.
Choćby ogniem i mieczem.To, że jestem katolikiem oznacza również, że mam obowiązek wcielać w życie swoją wiarę jak i chronić najsłabszych.
Znowu popadasz w dygresje. Mówimy w Polsce o in vitro jako o metodzie leczenia niepłodności i o tym, że część polityków inspirowana poglądami KK w tej kwestii uważa, że zastosowanie takiej metody winno być penalizowane.4. co do in vitra to polecam:
https://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/in-v ... tykul.html
Dziecko z dwóch kobiet jest jest już również możliwe
Tak nikogo nie można krytykować ze względu na orientację seksualną - gdzie tu przywilej?Homosie mają przywileje - jako grupa podlega sztucznej ochronie. Ich nie można obrażać, krytykować itp. Sami mogą więcej (krytykują i wykluczają wszystkich co się z nimi nie zgadzają, nawet samych homosiów). Na ukończeniu jest prawo dające im szczególna ochronę prawną. Na Zachodzie już to jest (można podawać przykłady, ze wsadzali ludzi do więzienia za cytaty z Biblii), w Polsce będzie za chwilę
https://www.pch24.pl/rowan-atkinson-prze ... 792,i.html
Pytałem o konkretne przywileje, o których piszesz, że cieszą się nimi "homosie", oczekuję więc że je wymienisz.