"ta karta nic nie daje"On dalej pije. - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Napisano: 09 sie 2015, 21:00

dodam: mechanizmy obronne pani to:
formacja reaktywna,pseudoaltruzim,projekcja, sublimacja, nie piszesz wprost ale sądze że i somatyzacja.Jesli ty to będzisz wiedziała, łatwiej zrozumiesz ją i okreslisz jej emocje, nazwiesz zachowanie..i sporzadzisz plan pomocy= a to już bardzo dużo ;) a na przyszośc będziesz wiedziała "z kim "masz do czynienia.
Emilka.


Napisano: 13 sie 2015, 22:29

1. Brak profesjonalnego przygotowania kadry pomocy społecznej do pracy z osobami uzależnionymi-tu musi pracować profesjonalista
2. Pan i Pani wymagają specjalistycznej terapii
3. W przypadku nie wyrażania zgody -zagrozić założeniem sprawy o zaniedbanie dzieci i konsekwencjami ( dzieci biorą czynny udział w "walce między małżonkami")
4 Motywować do terapii
5. Pracować z rodziną interdyscyplinarnie
zzzz

Napisano: 13 sie 2015, 23:46

ZZZZ fajnie że jesteś tylko jeszcze lepiej byłoby gdybys podał rozwiazania jakie byś zastosował... dla mnie te które opisujesz nie do końca sa w każdym przypadku do zastosowania... mówiąc ,,specjalista" do pracy z osobami uzależnionymi kogo masz na myśli? to że Pani i Pan wymagaja specjalistycznej terapii to akurat fakt ale jaki sens ma terapia kiedy do niej się przymusza?? a jeszcze takimi metodami o jakich mówisz to powiem CI szczerze powodzenia bym życzył w prace z taka parą... Mówisz motywować do terapii O! tu juz dobrze mówisz tylko w jaki sposób bys proponował? bo straszenie to raczej na nic się zdaje.. a co do pracy interdyscyplinarnej owszem zgadzam się ale wez pod uwage to że nie każda gmina ma takie zaplecze instytucjonalne by w odpowiedni sposób pracować z taką rodziną:)
junior



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x