zmiana skladu GR - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 3 z 5    [ Posty: 41 ]

Napisano: 01 paź 2013, 17:07

Załóżmy, że nk zakłada nauczyciel, który nie jest członkiem ZI, i nie zna osób wchodzących w jego skład. Czy w/w osoba zgłaszająca problem zwołuje gr?
~Ewa


Napisano: 02 paź 2013, 10:02

Emilko, zdradź proszę sposób, <<żeby całe \"ciało \" nie powoływało GR>>. U nas jest problem ze zwołaniem kogokolwiek na grupę roboczą, a co dopiero członków na posiedzenie ZI, aby powołało gr.
~b

Napisano: 02 paź 2013, 10:30

`~ b - nie mogę na forum - niestety. I nie chodzi o to że ten \"myk \" jest sprzeczny z zapisem- bo tak nie jest i bez sensu byłoby pchać się w bagno- głowę daję - że się nie przyczepią. Pokusiłam się o wdrożenie w temat znajomego prawnika- dwóch....Też na to wpadniecie.
Moja motywacja...nie nadgorliwość bynajmniej - ale najzwyczajniej się w..wiłam
Jak można za każdym razem zwoływać ZI ( lub czekać na pisemną ich opinię) - co do powołania składu Grupy roboczej- do konkretnego przypadku? chore
~emilka

Napisano: 02 paź 2013, 12:58

Emilka czy masz na myśli wewnętrzny regulamin ZI
~aga

Napisano: 02 paź 2013, 16:41

Ponawiam pytanie. Załóżmy, że nk zakłada nauczyciel, który nie jest członkiem ZI, i nie zna osób wchodzących w jego skład. Czy w/w osoba zgłaszająca problem zwołuje gr? Proszę o odpowiedz.

~Ewa

Napisano: 02 paź 2013, 16:53

przedkłada karte nk do przewodniczącego, to on decyduje czy powołać grupę czy nie, u nas dodatkowo jeżeli ktos widzi potrzebe moze złozyc wniosek o zwołanie zi lub gr wtedy przewodniczący tez podejmuje taka decyzje, wszystko w rekach przew zi
~ale numer

Napisano: 02 paź 2013, 19:41

do agi- bynajmniej - w dziale..... Organizacja Pracy Zespołu

Do ~ale numer..wszystko w rękach Przewodniczącego? - mnie się wydaje , zgodnie z zapisem ( i ustawy i rozporządzenia), że Przewodniczący kieruje pracą ZI- i nie podejmuje wszystkich decyzji... jednoosobowo!-ale jak tak pracujesz?- Twoja sprawa.

Do Ewy. (nie zdzierżę tego milczenia ..gdzie teraz jesteś Anno?)

Załóżmy..
Nauczyciel/pedagog podejmuje rozmowę z matką ucznia , na temat jego zachowania...... !- czyli chce zorientować się w sytuacji op- wychowawczej. Podczas rozmowy z matką chłopca, pedagog dowiaduje się - że ojciec dziecka a mąż pani X stosuje przemoc fizyczną wobec niej, nadużywa alkoholu, stosuje wyzwiska, wszczyna awantury. Ojciec dziecka ma zawiasy, dozór kuratora za 207- świadkiem jest dziecko
, Co robi pedagog?Przedstawiciel oświaty. Działania.
Do czasu zwołania GR:
1.Zakłada NK A podczas rozmowy-część B- daje pani X
2. Informuje matkę o potrzebie zorganizowania opieki dla dziecka - psych-ped itp, świetlica( na terenie szkoły)
2. Przekazuje formularz NK- A - do przewodniczącej ZI
3. Informuje dzielnicowego - pisemnie o sytuacji w rodzinie.
4.Kieruje wniosek do Przewodniczącego ZI - o zwołanie GR
5,Informuje Kuratora- choć na pewno zrobi to Policja z automatu .

To nic Ewa -że nauczyciel nie jest członkiem ZI -
Rozporządzenie w sprawie..( znasz )- w ramach procedury NK- par.15 określa działania także dla przedst. Oświaty.

I co z tym wnioskiem? ( pisze się)


Proszę o zwołanie posiedzenia GR przy dzielnicy Żoliborz /W-W- wa
( podać specjalistów , którzy powinni znaleźć się grupie, składzie )
1. Pedagog szkolny z ZS..nr.2- W-WA
2.Dzielnicowy z KP-...
3.Zawodowy kurator dla dorosłych przy ...
4.Wychowawca ze świetlicy socjoterapeutycznej..
5...zawsze można uzupełnić przy I spotkaniu GR

Dane osoby zgłaszającej, zajmowane stanowisko:
tu: M. Bauman- pedagog...z ..

Dane osoby/ rodziny..(opis)

podpis osoby zgłaszającej. M. Bauman

P. S Tak powinno to wyglądać zgodnie z zapisem -w tym przypadku o który pyta Ewa- ..a jak wy robicie? wasza sprawa
Dlatego mówiłam - przy składzie GR- nie ma obowiązku przy wniosku personalnie powoływać ludzi - bo się ich nie zna często tu chodzi o specjalistów ..





~emilka

Napisano: 03 paź 2013, 20:58

i tak emilka jak mówi Jerry - będzie wałkowane jeszcze 100 razy, co najmniej..i tak będą pytać.
~stary obserwator

Napisano: 04 paź 2013, 17:36

Znalazłam na stronie MPiPS. Czy jest możliwe udzielenie przez Zespół Interdyscyplinarny stałego pełnomocnictwa Przewodniczącemu Zespołu do powoływania Grup Roboczych ?
Strona główna Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zasad funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych /Grup Roboczych oraz sposobu realizacji działań w ramach procedury &#8222;Niebieskie Karty&#8221;.Czy jest możliwe udzielenie przez Zespół Interdyscyplinarny stałego pełnomocnictwa Przewodniczącemu Zespołu do powoływania Grup Roboczych ?

Tworzenie Zespołów Interdyscyplinarnych jak i Grup Roboczych jest zadaniem własnym samorządów gminnych. Przepisy ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180, poz. 1493 z późn. zm.) wskazały ramy postępowania w tym zakresie, dając tym samym możliwość określenia w drodze uchwały Rady Gminy trybu i sposobu powoływania i odwoływania Członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.
Ponadto, Zespół Interdyscyplinarny powinien opracować regulamin wewnętrzny, w którym zawarte będą szczegółowe zasady funkcjonowania zespołu, a także sposób powoływania i warunki funkcjonowania Grup Roboczych.
Zatem, opracowane przez gminę akty prawa miejscowego, obok przepisów ustawy i aktów wykonawczych, powinny wskazywać szczegółowe zasady funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Roboczych, dostosowane do potrzeb i możliwości występujących na danym terenie.
Przepisem, z którego należy wywieźć kto powołuje Grupę Roboczą jest § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 r. w sprawie procedury &#8222;Niebieskie Karty&#8221; oraz wzorów formularzy &#8222;Niebieska Karta&#8221; (Dz. U. Nr 209, poz. 1245), zgodnie z którym Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego po otrzymaniu formularza &#8222;Niebieska Karta &#8211; A&#8221; niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia jego otrzymania, przekazuje go Członkom Zespołu Interdyscyplinarnego lub Grupy Roboczej.
W praktyce powinno to oznaczać, że Przewodniczący Zespołu, po dokonaniu analizy informacji zawartych w formularzu &#8222;Niebieska Karta &#8211; A&#8221;, podejmuje decyzję o tym, czy sytuacją danej rodziny będzie zajmował się cały Zespół czy też Grupa Robocza i ją powołuje.
W takim przypadku dokumentacja dotycząca danej rodziny powinna zostać przekazana przez Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego jedynie do Członków Grupy Roboczej.
W związku z powyższym nie ma potrzeby udzielania przez Zespół Interdyscyplinarny stałego pełnomocnictwa Przewodniczącemu Zespołu w powyższym zakresie.
~Ewa

Napisano: 06 paź 2013, 17:14

No to dla równowagi -a przede wszystkim potwierdzenia bałaganu w interpretacji zapisów ustawowych przez samych współtwórców - a co najważniejsze przez MPiPS, przywołuję (jak niżej )- stanowisko PARPA- która mocno współdziałała z Niebieską Linią w współtworzeniu ustawy, rozporządzenia- (dokumenty znane nam pod konkretną nazwą..)

Problem: &#8222;Powoływanie grup roboczych&#8221;
Zgodnie z art. 9a ust. 10 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, zespół interdyscyplinarny może tworzyć grupy robocze (&#8222;Zespół interdyscyplinarny może tworzyć grupy robocze w celu rozwiązywania problemów związanych z wystąpieniem przemocy w rodzinie w indywidualnych przypadkach&#8221;). Par. 8.1 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie procedury &#8222;Niebieskie Karty&#8221; (...)&#8221; mówi, że &#8222;Przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego po otrzymaniu formularza &#8222;Niebieska Karta&#8211;A&#8221; niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od daty jego otrzymania, przekazuje go członkom zespołu interdyscyplinarnego lub grupy roboczej&#8221;). Decyzję o powołaniu grupy roboczej ustawodawca pozostawił członkom zespołu interdyscyplinarnego. Oznacza to, że nie ma potrzeby powoływania grupy roboczej dla każdej rodziny, dla której uruchomiono procedurę &#8222;Niebieskie Karty&#8221;. Szczególnie w małych gminach nie będzie potrzeby powoływania grupy roboczej także z uwagi na to, że w skład grupy wchodzić musiałyby te same osoby, które są członkami zespołu. W takim przypadku zespół wykonywać będzie zarówno swoje zadania wymienione w art. 9b ust. 2, jak również zadania grupy roboczej (art. 9b ust. 3), a więc działania podejmowane &#8222;w celu rozwiązania problemów związanych z wystąpieniem przemocy w indywidualnych przypadkach&#8221; (9art. 9 a ust. 10).
W wielu gminach grupę roboczą powołuje przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego. I chociaż za takim rozwiązaniem przemawia szybkość podejmowania decyzji należy stwierdzić, ze jest to działanie niezgodne z prawem. Ustawodawca wyraźnie wskazuje, że grupę tworzy zespół interdyscyplinarny (a wiec ciało kolegialne), a nie - jednoosobowo &#8211; jego przewodniczący. W związku z powyższym wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest powołanie stałych grup roboczych o charakterze stałym....i reszta bzdur

P.s Róbcie \"jakkolwiek\" chciało by się powiedzieć w tej sytuacji - byle skutecznie dla \"tych ofiar przemocy\"...bo im to jest wszytko jedno, kto powołuje te Grupy Robocze ..

~nie ważne kto...



  
Strona 3 z 5    [ Posty: 41 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x