myślę, że pielęgniarka po podpisaniu umowy z NFZ nie utrzma się, a panowie dyrektorzy nie będą chcieli dopłacać do tego interesu tłumacząc się \" dyscypliną budżetową\". Czy mylę się?
podobno już takie firmy funkcjonują i chetnie przejmą pielęgniarki i organizacje opiekę nad podopiecznymi domów pomocy tylko ile te pielęgniarki będa zarabiać w takich agencjach? Najbardziej niepokojący jest fakt,że decydenci nie znają specyfiki potrzeb i oczekiwań mieszkańców dps-ów;nie wiedza iz zasadniczym argumentem przekonującym osobę chora czy niepełnosprawną do zamieszkania w domu pomocy jest opieka pielegniarska ale kogo to obchodzi-w demokracji i gospodarce rynkowej liczy się pieniadz a nie człowiek
do zarobienia jest 5500 punktów na miesiąc , na 8 mieszkańców mieszczących się w skali barthel. ale co z tego! wszystko samemu trzeba opłacić wg zarządzenia. poza ty co z resztą mieszkańców? kto np. poda leki, iniekcję dorażną, przymus bespośredni i wiele innych rzeczy?
Poczekajmy do końca roku, prawdopodobnie ma się już wyjaśnić do grudnia co dalej z nami będzie. Ministerstwa nieco\"przystopowały\" i pomału wycofują się z ostrych wypowiedzi co do zwalniania pielęgniarek oraz kontraktów.
Planują finansowanie pielęgniarek w dps-ach bez konieczności podpisywania kontraktów. A co z tych planów wyjdzie poczekamy, zobaczymy......?????
*
Wicewojewoda Piotr Żołądek weźmie udział spotkaniu z prezesem NFZ, którego tematem będą możliwości kontraktowania personelu medycznego zatrudnionego w DPS-ach.
miejsce: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Al. IX Wieków Kielc 3, sala nr 12
godzina: 10:00