sprawca nie odbiera korespodencji

Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 10 sie 2015, 13:41

Emilka ja to wszystko rozumie tylko powiedz mi jakie działania są wówczas możliwe sprawa jest w sądzie policja ma monitorować pracownik tez GKRPA wezwac na terapię badz puscic do sadu wszystko jest realizowane a tak naprawdę nie pomaga to powiedz mi co jeszcze mozemy bo ja juz nie wiem, rodzina ma zaproponowanego psychologa nie chce , policja moze wysłac o zakaz zblizania się i pomimo to on i tak jest w domu pije i bije i co działania są ale nie w pełni skuteczne .
gops13

Napisano: 10 sie 2015, 14:13

gops13 ..ja wiem że to wszystko ..żyłowanie się dla ofiary - jest wyczerpujące na maxa, szczególnie jeśli nie widzisz postępów. Natomiast macie zadania nałożone przez Ustawę..NIE WYBRONISZ się jeśli tego nie zrealizujesz, nie udokumentujesz, tego co jest opisane w standardowych założeniach przewidzianych dla PS/ZI/GR ! Jeśli strona: ODP i OSP jest bierna- tak jak pisałam " zreygnowanej" piszcie co robiliście, co proponowaliście- uzasadnić powód odmowy, pasywnej postawy-" Stan koma". To będzie was chronić.

ps.najważniejsze jest co macie w protokołach napisane ZI/GR. Warto ważyć każde słowo.
Emilka.

Napisano: 10 sie 2015, 22:39

A czy często zgłaszacie sprawę o popełnieniu przestepstwa z art 207kk do prokuratury lub Policji jako grupa robocza??czy pracujecie nad tym,by to ofiara wniosła zawiadomienie podobnie jak sprawę do MKRPA,by chciała i pracowała nad zmiana????Bo mam wrażenie,że ofiary czekaja aż to instytucje wszystko załatwią.jak pracowac z taką osobą,która obawia się zeznawać w swojej sprawie???W jakiej formie zawiadamiać organy ścigania,by to było skuteczne?
U nas po zawiadomieniach do prokuratury 90 % spraw umorzono.
Zrezygnowana

Napisano: 10 sie 2015, 22:43

I jak tam potem zakończyc karte jak tam nic się nie zmienia.On pije,ona nie chce zgłaszać na piśmie,tylko dzwoni mówi a potem kręci,wycofuje.
Zrezygnowana

Napisano: 10 sie 2015, 23:30

Uważam że powinniście wiekszy nacisk połozyć na rozmowy z psychologiem.... kobieta musi uzbroić się w siłe.... musi być stanowcza w działaniach... inaczej nie zbuduje w sobie takiej tamy wstrzymującej przemoc.... dokąd uchodzi mu to wszystko na sucho i bez konsekwencji z jej strony to gość jest psychicznie nie do pokonania... a samo to że wzywa policje za kazdym razem to dla niej ogromny postęp.... cierpliwoci......
Tu najbardziej pomocna bedzie Emilka... ona ma całą gamę zachowań do zastosowania.. wierzę że pomoże.... Emilka!!!! halo!!:)
junior

Napisano: 11 sie 2015, 12:48

...ale ty dobrze to podsumowałeś;)
wzmocnienie ODP jest najważniejsze-I krok.. wszak ODP jeśli zdecyduje się na konkrety, musi być świadkiem we własnej sprawie.. najtrudniesze z zadań ..ale i najważniejsze.
ps. nie łudźmy się że jak sprawa z 207 kk trafiła do Sądu ( tzw . typ podstawowy przestępstwa )..a zgłosi to ZI/GR to jest cacy i wszystko gra. Kategoria tego rodzaju przestępstwa nosząca znamiona " znęcania się " jest bardzo niekorzystna wbrew pozorom dla ofiary, (a najczęściej czyny dot. przemocy kwalifikuje się z tego właśnien art.) wymaga mocnego udowodnienia, wyczerpania znamiom tego przestępstwa ..przez samego pokrzywdzonego. W 80 % uwalają...sprawę ze względu na brak wieloczynnowosci lub brak wypełnienia znamion czynu zabronionego.
kiedy będzie skuteczne?? pyta ktoś...
O istocie przestępstwa decyduje byt normatywny.Prawo ściga przestępstwa które są zawinione, bezprawne,wypelniają znamiona czymu zabronionego i są szkodliwe w stopniu większym niż znikomy..
Wyroków skazujących jest mało...najczęściej zawiasy, sami widzicie..to świadczy tylko o tym - że nie zawsze Przemoc jest przestępstwem ..w/g prawa. A ono jest jakie jest..
Forma zgłoszenia ..nie jest istotna..Ważna jest kwalifikacja, dodatkowe okoliczności zaostrzające i dowody ...
niestety z tymi wymogami - ODP ----przegrywają co nie pociesza ..! zarówno ich-osoby pokrzywdzone jak i pracujących z ODP...i często mówicie Syzyfowa Praca
Emilka.

Napisano: 11 sie 2015, 12:56

207 kk jak na Policję, do prokuratora trafi* ...chciałam powiedzieć..(moje przejęzyczenie ).Jak w Sądzie wyląduje - to już jesteśmy na prostej..można powiedzieć.
Emilka.

Napisano: 11 sie 2015, 17:05

Emilka...Dziś usłyszałam na pierwszej wizycie....to wszystko jest źle zorganizowane!!!!!!!!!Mąż od 20 lat pije i awanturuje się a pani dopiero teraz przychodzi!!!!!!A dla kuratora syna dwa lata temu mówiła,że mąż jest fajny...
inna z kolei oznajmiła,że już nie chodzi na spotkania dla osób współuzależnionych,bo...kazali się wypowiadać!!!!!!!!!I że tam chodzą jacyś sami dziwni ludzie!!!!!!!!!
>>>>>>>

Napisano: 11 sie 2015, 17:07

Inna z kolei oznajmiła,że nie będzie gadać oficjalnie,bo jak mąż sie dowie to zrobi awanturę,że ktoś przychodzi.Czyli co..ukradkiem??
>>>>>>

Napisano: 11 sie 2015, 20:16

klasyka.;) pisałam o tym.. zachowanie, mechanizmy, labilność ..Dawaj na pergmin ustalenia twarde z panią i tyle;) wpierw zaproponuj terapię. Musisz od tego wyjść. Odmówi no to trudno..
hmm...coś ci powiem na pociesznie ;)Znam wszystkie możliwe badnia (PAN, Nl..inne ) przeprowadzone na zlecienie MPiPS w temacie m,in " Jakość świadczonych usług ..na rzecz ODP" Bardzo duży odsetek respondentów ( tu kobiety) wskazuje iż najwyżej cenią pomoc psychologiczną świadczoną w momencie procedury NK, mało tego, wskazują że to najważniejsza pomoc..No widzisz a ty masz panią, która Oporuje..jest w grupie pozostałej części % czyli mniej zadowolonych ;) widocznie
ps.1" Moi " sprawcy też nie chcą chodzić na Terapię do Poradni ..twierdzą, że nie mają czasu na oglądanie filmów i odrabianie zadań..i że wogóle oni tam nie pójdą..bo tam chodzą alkoholicy..a ci się trzesą, dziwnie zachowują,głupoty gadają itd.;) Ale na poważnie mówiąc - uważam że poradnie jadą przestarzalymi programami, wieje nudą, są schematyczne, szablonowe,mało skuteczne ( program "12 kroków." trzeba zmodyfikować, przestarzały ..)
Ja daję swoim wybór: Albo Poradnia albo Ja i "mój " psycholog --kończą terapię u nas w OPS. Alternatywa jest ważna.
ps. 2 Ta " inna " ma rację, zgłasza ci, komunikuje niepokój..weź to pod uwagę.I I etap pracy podyktuj dyskrecją..wyluzuje ..może poźniej pójdzie standardowo.
Emilka.

Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny