koordynator rodzinnej pieczy zastępczej - Piecza Zastępcza

  
Strona 15 z 23    [ Posty: 229 ]

Napisano: 27 sty 2016, 15:08

nie ma podstaw do usamodzielnienia, dziewczyna nie jest w rodzinie zastępczej wystarczająco długo -tylko kilka miesięcy, poza tym nie wiadomo czy się będzie uczyć
klara1111


Napisano: 27 sty 2016, 22:52

Czy jeśli dziecko będące w rodzinie zastępczej za miesiąc lub dwa kończy 7 lat to rodzina zastepcza może składać wniosek o świadczenie rodzinne i swiadczenie będzie płacone przez rok od daty złożenia wniosku czy też tylko przez te dwa miesiące do dnia ukończenia 7 R.Z . I co w przypadku gdy rodzina zastepcza spokrewniona jest zatrudniona na umowę o pracę
Joanna.k

Napisano: 28 sty 2016, 9:38

Nie do końca rozumiem o jakie świadczenia rodzinne chodzi...
Rodzinie zastępczej nie przysługuje zasiłek rodzinny na dziecko w rodzinie zastępczej, niezależnie, czy jest to rodzina spokrewniona, czy nie.
pcpr*

Napisano: 28 sty 2016, 9:41

Przepraszam chodziło o rodzicielskie swiadczenie
Joanna.k

Napisano: 28 sty 2016, 14:17

Jak to wygląda dziś?

Obecnie do zasiłku macierzyńskiego uprawnieni są rodzice będący pracownikami, a także osoby niebędące pracownikami, jednak podlegające ubezpieczeniu chorobowemu.

Kto będzie mógł skorzystać ze świadczenia/Komu będzie przysługiwało świadczenie?

Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać rodzicom, którzy nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego.

Z nowego świadczenia będą mogli skorzystać:

studenci,
osoby bezrobotne (niezależnie czy są zarejestrowane w Urzędzie Pracy czy nie),
osoby pracujące na umowach cywilno-prawnych.

O przyznanie świadczenia będą mogły również ubiegać się osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą jeżeli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego.

Skorzystają z niego również rodzice, których dziecko urodzi się przed 1 stycznia 2016 r., a którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego – w takim przypadku, świadczenie rodzicielskie będzie im przysługiwało od 1 stycznia 2016 r. do ukończenia przez dziecko 1 roku życia (odpowiednio dłużej w przypadku wieloraczków).

Zobacz serwis: Praca

Ile będzie wynosiło świadczenie?

Świadczenie będzie wynosiło 1 tys. zł miesięcznie na rękę.

Na jakich zasadach będzie przyznawane świadczenie?

Nowe świadczenie będzie przyznawane niezależnie od dochodu rodziny i będzie można je pobierać przez rok (52 tygodnie) w przypadku urodzenia bądź przyjęcia na wychowanie jednego dziecka przez 65 tygodni w przypadku dwójki dzieci, 67 tygodni - trójki, 69 tygodni - czwórki, a przy piątce i więcej - 71 tygodni.

Co będzie przysługiwało osobie uprawnionej do świadczenia rodzicielskiego będzie?

w tym samym czasie jedno świadczenie rodzicielskie bez względu na liczbę wychowywanych dzieci;
jedno świadczenie rodzicielskie w związku z wychowywaniem tego samego dziecka.

Ważne:

jeżeli rodzina przyjmie dziecko na wychowanie świadczenie będzie przysługiwało do ukończenia przez dziecko 7 lat. W momencie kiedy dziecko będzie miało odroczony obowiązek szkolny, nie dłużej niż do ukończenia 10. roku życia;
rodzicom, którzy w ciągu roku od urodzenia dziecka podejmą zatrudnienie, świadczenie w dalszym ciągu będzie wypłacane, jednak zostanie ono obniżone o połowę.

Kto nie skorzysta ze świadczenia?

osoby otrzymujące zasiłek macierzyński nie będą mogły skorzystać ze świadczenia rodzicielskiego;
w momencie, gdy jeden rodzic otrzymuje zasiłek macierzyński, drugi rodzic nie będzie mógł skorzystać ze świadczenia rodzicielskiego;
nowy zasiłek nie będzie przysługiwał również osobom, które korzystają z tego typu świadczeń - z tytułu urodzeniu dziecka w innych systemach niż powszechny system ubezpieczeniowy (np. funkcjonariusze służb mundurowych).

https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawn ... 016-r.html
pcpr*

Napisano: 04 lut 2016, 15:41

Witam. Czy ktoś z Was wybiera się na warsztaty szkoleniowe dot Realizacji zadań z zakresu wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej (25.02.2016 r) w Tarnobrzegu) lub w Skierniewicach? Wdzięczna bym była za udostępnienie ewentualnych materiałów po szkoleniu.
agab13
Praktykant
Posty: 32
Od: 25 cze 2015, 15:03
Zajmuję się:

Napisano: 12 lut 2016, 12:54

Czy jeśli komisja orzekajaca niepełnosprawność nie chcę wydać orzeczenia rodzinie zastępczej tylko matce dziecka, która z rodzina pozostaje w konflikcie, to rodzina zastepcza może sporządzić pismo z zalaczonym postanowienia o utworzeniu rodziny do komisji o wydanie ww orzeczenia....I jeśli może, to czy to wystarczy?
aneta000

Napisano: 12 lut 2016, 14:05

aneta000 pisze:Czy jeśli komisja orzekajaca niepełnosprawność nie chcę wydać orzeczenia rodzinie zastępczej tylko matce dziecka, która z rodzina pozostaje w konflikcie, to rodzina zastepcza może sporządzić pismo z zalaczonym postanowienia o utworzeniu rodziny do komisji o wydanie ww orzeczenia....I jeśli może, to czy to wystarczy?
Nie może chyba że ma w postanowieniu stwierdzenie o rozszerzenie władzy rodziny zastępczej w tym przed reprezentowaniem przed urzędami. Pozostaje współpraca z asystentem rodziny, OPS a jak to nie pomoże wystąpienie do sądu
Gość

Napisano: 22 lut 2016, 16:54

Czy świadczenie, które otrzymuje rodzina zastepcza tj. 660 lub 1000 zl na dziecko, uwzględnia się w "picie"? (Czy należy się z tego rozliczyc z us?)
Joanna.k

Napisano: 23 lut 2016, 8:49

Świadczenia są zwolnione z podatku i ja nie wystawiam pitów.
kasia11



  
Strona 15 z 23    [ Posty: 229 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x